Skip to main content

5 Asja mida peaks teadma ennem, kui soetate kümblustünni.

Väga paljud meist näevad kuskil või kellegi juures asju, mida tahaks kohe endale ka osta. Sellised ostud tulevad alati emotsiooni pealt( ilus, mugav, lihtne kasutada,  täpselt see mida vajan), mis toob alatihti kaasa mured ja probleemid, millest ei ole inimesed teadlikud.

Täpselt nii on ka kümblustünni ostmisel. Nähakse kuskil reklaamis, sõbra juures või kuidas naabrile just toodi uhke ja ilus kümblustünn. Meie, Lingalaiu poliitika on olla kliendi kõrval ostu idee tekkimisest kuni edaspidise tehnilise toega lõpetades.

Paljud kliendid teavad millist kümblustünni nad soovivad ja teavad kuidas asi käib, sest naabrimehel on ja ta nägi, kui see toodi ja paigaldati. Tekib ideoloogia ,et ma tean täpselt kuidas asi käib.

Aga kas ikka teab?

Ma võtan kokku ühe kümblustünni kasutamisejuhendi, laotan selle laiali, värvin punaseks ning panen kokku nii, et iga klient ja selle artikli lugeja saab aru, mida peaks teadma enne kümblutünni soetamist.

 

1.KÜMBLUSTÜNNI PAIGALDAMINE

Kui teie kümblustünn on puitküttega, siis valige selle asukoht ennekõike tuleohutusele mõeldes. Siiski pole vähemtähtis ka see, et tünn, ahi ja kõik muu juurdekuuluv oleks paigutatud tasasele, looditud ning tugevale aluspinnale. Ebatasane pind ei sobi ka lihtsalt kümblustünni hoiustamiseks.

Aluspinnaks sobib ideaalselt kõnniteeplaatidest, kiviparketist, betoonist või vähemalt 20cm paksusest, tihendatud killustikust alus. Kui plaanite kümblustünni paigutada terrassile, siis veenduge kindlasti enne, et terrassi kandekonstruktsioon on piisav veega täidetud kümblustünni massi taluma. Kahtluste korral pidage nõu ehitusinseneriga! Keelatud on asetada kümblustünni otse murule, samuti puupakkude-klotside, kiviplokkide või muu sarnase peale!

kümblustünn-mis-on-valesti-paigaldatud Screenshot 2022 08 08 091628 | 2024 kümblustünn-mis-on-õigesti-paigaldatud

 

2.AHJU PAIGALDAMINE

Ahju õigeks paigaldamiseks valmistage ette samal tasapinnal ja samaväärne alus nagu kümblustünni puhul. Asetage ahi kümblustünni küttevoolikutega varustatud küljele, selliselt, et ahju veetoru otsad oleks võimalikult tünnist väljaulatuvate voolikute otste vastu. Sättige voolikute otsad ahju torude peale ning nihutage ahju ettevaatlikult tünni suunas, kuni ahju veetorud on lõpuni vooliku sees. Seejärel asetage voolikutel olevad kinnitusklambrid umbes 3 cm kaugusele ahju tagaseinast ning pingutage klambrid mutrivõtme või kruvikeerajaga.

3.KÜMBLUSTÜNNI TÄITMINE VEEGA.

Enne kümblustünni täitmist veega veenduge, et ahju tagaosas asuv tühjenduskraan oleks suletud. Juhul, kui te ei kasuta kümblustünni täitmiseks selle alumises servas olevat kiirliidest, siis veenduge et ka see kraan oleks suletud. Kasutage puhast magevett PH tasemega vahemikus 7 – 7,4 Vee PH taseme reguleerimiseks võib kasutada spetsiaalseid tablette ning vee desinfitseerimiseks aktiivhapniku tablette. Kloori sisaldavate veepuhastusvahendite kasutamine on keelatud!

JÄÄTUMISOHT!

Pidage meeles, et vesi jäätub, kui õhutemperatuur langeb allapoole 0°C! Jäätuv vesi paisub ning võib sellega tekitada pöördumatut kahju  ahjule, tühjendustrapile, voolikutele ning seadmetele. Miinuskraadide korral tuleb veega täidetud kümblustünn kohe ka üles kütta.

 

4.KÜTMINE

179A1169 | 2024

 

Ärge süüdake tuld ahjus enne, kui veetase on katnud kõik kümblustünnis olevad avad! Kasutage kütmiseks kuiva puitu. Alustage peenemate pirdude ja halgudega. Tule alustamiseks võib kasutada ka süütetablette. Keelatud on kütta ahju kivisöe või briketiga! Ideaalne veetemperatuur kümblemiseks on vahemikus 38-40°C Kiireima tulemuse vee üleskütmisel saavutate, kui hoiate tuld ühtlaselt tugevana ning lisate regulaarselt kütust. Pärast soovitud temperatuuri saavutamist lõpetage intensiivne kütmine. Vältige ülekütmist! See vähendab ahju eluiga ning samuti võib liigselt kuum vesi põhjustada põletust! Pärast kümblemist, kui söed on jahtunud, tühjendage tünnisaun veest.

JÄÄTUMISOHT!

Pidage meeles, et vesi jäätub, kui õhutemperatuur langeb allapoole 0°C! Jäätuv vesi paisub ning võib sellega tekitada pöördumatut kahju ahjule, tühjendustrapile, voolikutele ning seadmetele. Miinuskraadide korral tuleb 38°C temperatuurini köetud tünnisaun, ahi ning juurdekuuluvad seadmed pärast tule kustumist koldes veest tühjendada hiljemalt 24 tunni jooksul. Ärge unustage tühjendamast ka ahju põhja! Selleks otstarbeks ettenähtud kraan asub ahju tagaküljel, ahju ja tünnisauna vahel.

5.HOOLDUS

Et teie tünnisaun pakuks rõõmu ja silmailu võimalikult kaua, vajab see pisut elementaarset hoolitsust. tünnisauna  sisepinnale kogunenud veesetet, surnud naha osakesi ja muud mustust on kõige lihtsam eemaldada kohe pärast  tühjendamist. Selleks sobivad ideaalselt pehme lapp, soe vesi ja kodused nõudepesu vahendid. Tõrksamate plekkide eemaldamiseks võib kasutada ka sidrunhapet. Tünnisaun termopuidust vooder ning muud puitosad muutuvad UV kiirguse toimel aja jooksul järk-järgult heledamaks. Tumedama tooni taastamiseks ning puitdetailide eluea pikendamiseks võib tünnisauna puitpindu töödelda puiduõliga. Selleks piisab ühest korrast aastas. Pärast tünnisauna kasutamist tühjendage ahi alati tuhast.

Et tünnisaunas olev vesi püsiks võimalikult kaua ilus, puhas ja selge on vaja seda puhastada veepuhastus ainetega. Vee puhastus aineid on kolme sorti: Desinfitseeriv aine, Vett kirgastav aine ja kümblustünni torustikku puhastav aine.

Kõiki eelnevalt nimetatud puhastus aineid on võimalik soetada ka meie e-poest .

 

Meile Lingalaius on alati olnud eesmärk luua head tunnet. Et see hea tunne säiliks peaks selle eest ka hoolt kandma, kui me ise ei saa appi tulla siis vajadusel saame me teile anda vastavad tööriistad ning juhendid, et kõik oleks parimas korras.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga