Skip to main content

Kümblustünni veehooldus

Kujutage ette, et sama vesi püsib teie koduspaas nädalast nädalasse kristallselgelt kutsuv nagu helesinine laguun ja on valmis pakkuma teile mõnusat lõõgastust millal iganes selle järele vajadust tunnete. Jah, see on võimalik ilma igasuguse vaeva ja liigsete kemikaalideta.

Kümblustünni veehoolduse ABC

Vesi on elu alus. Samas võib see muutuda soodsaks kasvukeskkonnaks bakteritele ja muudele kutsumata mikroskoopilistele külalistele. Nende vohamise ja elutegevuse tulemusena hakkab vesi ebameeldivalt lõhnama ning muutub hägusaks. Samuti on veekvaliteedi oluliseks näitajaks ka selle pH tase, mille tase teie koduspaas peaks jääma vahemikku 7,2-7,4. Seda kõike aga on võimalik kontrolli all hoida ja reguleerida väga lihtsate võtetega.

Pärast kümblustünni täitmist värske veega määrake testriba abil pH tase ja lisage selle reguleerimiseks vastavalt kas pH tõstjat või langetajat. Edasise eest kannab hoolt filtrisüsteem – mikroobid hävitab filtri UV- lamp ning klaasliivaga püütakse kinni vette sattuv mustus. Lisades kord nädalas ka väikse korgitäie veekirgastajat saate filtri efektiivsust veelgi tõsta. Loomulikult ei maksa unustada ka enne kümblustünni astumist dušši võtta ja pärast oma koduspaa termokattega kinni katta. Sel viisil püsib sama vesi teie koduspaas puhas nii visuaalselt, kui bioloogiliselt ja seda keskmiselt 8-10 nädalat.

Täiuslik puhastussüsteem

Tundke end oma koduspaas iga päev nagu ehtsas helesinises laguunis! Laske selle eest kanda hoolt professionaalsel veepuhastussüsteemil, mis on kombineeritud mikroobe hävitavast UV – lambist ja efektiivsest klaasliiva filtrist. Samal ajal, kui filter eemaldab veest mustuse, hävitab võimas UV-lamp 90% vees leiduvatest bakteritest, viirustest ja mikro- organismidest. Seeläbi on võimalik vältida ebameeldiva lõhna ja hägususe teket ning seda ilma liigset vannikeemiat kasutamata. See täiuslik puhastussüsteem võimaldab teil sama vett muretult kasutada 8-10 nädalat järjest, mis säästab nii teie aega, energiat, kui ka loodust. Filter on praktiliselt hooldusvaba – lülitage vee vahetusel lihtsalt sisse läbipesu režiim ning see puhastub täiesti iseseisvalt.

Bioloogiliselt puhas ja kloorivaba

Kui teie sooviks ongi kümblustünnis sama vett säilitada näiteks vaid ühe nädalavahetuse jagu, siis ei vaja te selleks ilmtingimata puhastussüsteemi. Lisades pärast pH taseme reguleerimist vette ka aktiivhapnikul põhineva desinfitseeriva veelisandi võite olla kindel, et teie kümblustünni vesi on bioloogiliselt puhas ka järgmisel päeval. Ilma filtrisüsteemita jääb veest eemaldamata küll mustus ja see ei püsi kirgas, kuid siiski on takistatud bakterite kasv ja seda täiesti kloorivabalt. 

Teie helesinine laguun

Vesi teie koduspaas võib püsida kristallselgena lausa nädalaid, kui selle eest hoolitseb professionaalne puhastussüsteem UV-lambi ja klaasliiva filtriga. Lisades kord nädalas aga vette ka väikse korgitäie veekirgastajat saate filtri efektiivsust veelgi tõsta. Enne kirgastaja lisamist ärge unustage kontrollimast ka vee pH taset. Reguleerige seda alati vastavalt kas üles või allapoole, sest õige pH tase on hea teie nahale, mõjutab vee läbipaistvust ja kõigi veelisandite efektiivsust. 

Vee pH taset tasub kontrollida

Vee pH ehk on suhtelise happesuse näitaja, mida mõõdetakse skaalal 1–14. Lahus on neutraalne kui pH = 7, happeline, kui pH < 7 ja aluseline, kui pH > 7. Koduspaa kümblusvee pH tuleks hoida vahemikus 7,2–7,4.

Õige pH väärtuse säilitamine on väga oluline, kuigi mitte sugugi keerukas. Pärast kümblustünni täitmist värske veega määrake selle pH tase, milleks on kõige käepärasem kasutada spetsiaalset testriba. PH taseme reguleerimiseks lisage vette vastavalt mõõtmistulemusele kas pH tõstjat või langetajat.

Kui pH ületab 7,8, võivad vees olevad mineraalid moodustada teie koduspaa sisepinnale ladestisi ning aegamööda ummistada voolikud, düüsid ja seadmed. Samuti muutuvad puhastusained liiga kõrge pH väärtuse korral vähemtõhusaks ja vesi võib välja näha hägune.

Kui pH jääb alla 7,2, on vee happesus liialt kõrge. See võib põhjustada silmade- ja nahaärritust ja kahjustada ka teie koduspaa seadmeid. Lisaks kulub rohkem ka veepuhastusaineid, kuna sarnaselt liiga kõrgele pH tasemele langeb ka liig madala pH taseme korral puhastusainete efektiivsus.

admin ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp content%2Fuploads%2F2024%2F05%2FVee PH tase | 2024
Materjalid

Elektriküttel kümblustünn

Lingalaid on ainus koht Eestis, kus teil on võimalus valida täiselektriline kümblustünn, mida soojendatakse Balboa nutika küttesüsteemiga. Balboa on maailma suurim tegija spaa, jacuzzi ja vanniseadmete valdkonnas. Täiselektrilises kümblustünnis on vesi ööpäeva ringselt alati õigel temperatuuril.

Tänu sellele saate oma kümblustünnis kvaliteetaega nautida millal iganes teie keha ja vaim seda vajavad. Muuhulgas saab Lingalaid elektrilisi kümblustünne ühendada ka puuküttega.

admin ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Felektrikute | 2024
Materjalid

Hea teada

Kui kaua püsib vesi mu koduspaas puhas?

Vee kasutusaeg teie koduspaas sõltub sinna paigaldatud puhastusseadmetest, kasutatavatest puhastusainetest, aga loomulikult ka vee algsest kvaliteedist ja sellest, kui hoolikalt enne vette hüppamist dušši võtate. Samuti võivad vee kasutusaega mõjutada ilmastikuolud. Kui teie koduspaa on varustatud puhastussüsteemiga saate sama vett kasutada umbes 8-10 nädalat. Puhastussüsteemita koduspaas saab sama vett kasutada paar-kolm päeva, kui lisada vette aktiivhapnikul põhinevat puhastusainet.

Kuidas vee kvaliteeti hinnata?

Vee kvaliteedi hindamine koduspaas läbi kolme kriteeriumi on lihtne nagu 1-2-3.  

  • Läbipaistvus ja värvus. Kvaliteetne, kümbluseks sobiv vesi peaks olema selge ja läbipaistev. Kui vesi on hägune, võib see viidata liialt kõrgele pH tasemele, aga ka seal vohavatele bakteritele. Vee värvust mõjutab muidugi ka selle päritolu.
  • Lõhn. Üldiselt on vesi lõhnatu. Soojal vanniveel võite siiski mingit lõhna tajuda, kuid kindlasti ei tohiks see lõhnata mädamuna järgi. Mädamuna lõhn viitab sellele, et vesi on bakteriaalselt reostunud.
  • Vee pH tase. Vee pH taset koduspaas tasub testribaga kontrollida kord nädalas. Vastavalt vajadusele kasutage selle reguleerimiseks pH taset tõstvat või langetavat veelisandit.