Skip to main content

Meie ajalugu

Me usume, et kvaliteetaja nautimine aitab igaühel olla õnnelikum ja edukam ning muuta seeläbi maailma. See on põhjus, miks me kokku oleme tulnud ja kõik, mida me teeme, on loodud pakkumaks kvaliteetaja veetmiseks rohkesti võimalusi ja inspiratsiooni.  
Ajapikku on koos väikese meeskonnaga garaažis alustatud ettevõtmine kasvanud suure perekonna sarnaseks rahvusvaheliseks organisatsiooniks. Ja see on alles algus.

2007 – sünnib Lingalaid

Teadupoolest sai elu Maal alguse veest. Sarnaselt sai alguse ka meie ettevõte, mille asutaja Vahur oli sedavõrd inspireeritud kvaliteetaja veetmisest vees ja vee peal, et otsustas seda head tunnet jagada kogu maailmaga.

Ettevõte sai nimeks Lingalaid ning Lõuna- Eestis, Tartu lähedal asuvas Maarja- Magdaleena külas, varasemalt katlamaja ja garaažina kasutusel olnud hoones asuti ehitama kümblustünne ja paate.+

2007 – 2010 Paadimeistrid kuival maal

Pole just tavapärane, et kesk maismaad paate ehitatakse. Siiski, meie esimesed paadid olid väikesed ja mõeldud kvaliteetaja veetmiseks just väiksematel siseveekogudel. Lõuna- Eesti kuppelmaastiku ja ümberringsete vooremaa küngaste vahel jõgedest ja järvedest aga puudust pole. Tänu sellele kogusime kiiresti tuntust.

2007 defd79de | 2024
2008 de1141ad | 2024
2010 7e53c405 | 2024

2011 – hea tundega merele

Ei võtnud kaua aega, kui meie unistus täiuslikust kvaliteetajast kasvas suuremaks, kui kodukandi jõed ja järved. Et inspireerida veelgi rohkemaid inimesi nautima head tunnet, mida vee peal veedetud kvaliteetaeg pakub, otsustasime liikuda edasi merele. Selleks arendasime välja uue, legendaarse paadimudeli Lingalad 530.

Ühtlasi sai sellest ka aasta, kui Eesti Vabariigi Veeteede Amet väljastas meile tunnustamisotsuse väikelaevade ehitamiseks ja katsetamiseks. Sellega said meist täieõiguslikud laevaehitajad, mis avas täiesti uued võimalused oma sõnumi ja toodete levitamiseks ka Eestist väljaspool. See järgnevatel aastatel ette võetigi.  

Hea tundega 6595f867 | 2024

2012 – samal ajal Hollandis

Samal ajal unistas Amsterdamis üks noor ja entusiastlik tudeng nimega Chiel kümblustünnist ja lõõgastumisest värskes õhus. Algatuseks ehitas ta kümblustünni oma isa väiksesse tagaaeda, et seal rahus ja vaikuses kvaliteetaega veeta. Seda nautides süvenes temas aga taipamine, et ka teised peaksid sellest heast tundest osa saama.

Nii loovutas Chiel juba peagi oma esimese kümblustünni sõbrale ja ehitas uue, mille omandas järgmine sõber. Ta ehitas järgmise ja järgmise. Ühel hetkel oli väikeses tagaaias kümblustünne sedavõrd palju, et Chiel mõistis: vaja on rohkem ruumi ja võimalusi, et laieneda ja veel rohkemaid inimesi inspireerida – ta asutas ettevõtte Easy Bubbels.

2012 fc515a11 | 2024

2012 – 2016 kasv Gaselliks

Üksteise järel lisandusid meie tootevalikusse uued mudelid nagu Lingalaid 403, Nord 480 ja Nord 460. Sütitasime nende abil inspiratsiooni suurtel paadimessidel Hamburgis ja Düsseldorfis.

Selle tulemusena pälvisime Gasellettevõtte tiitli, jõudes üldarvestuse edetabelis 1105 kiireima kasvuga Eesti ettevõtte seas TOP 100 hulka.

Gaselliks a8f88633 | 2024

2016 – Welvaere saab nime

Vahepealsetel aastatel oli ka Chieli sõnum kvaliteetaja veetmisest värskes õhus kiiresti levinud. Mõne aastaga oli isa tagaaiast alguse saanud teekond teinud tudengist ettevõtja. Meeskond kasvas ja lisaks kümblustünnidele jõudsid tootevalikusse ka saunad. Sai selgeks, et ettevõte vajab uut nime, sest mõeldes kõige selle peale, mille abil saaks kvaliteetaega õues veelgi täiustada, osutus senine “Easy Bubbels” liiga piiritlevaks.

Nii sündiski ühel vihmasel hommikul aset leidnud tormilise ajurünnaku käigus nimi “Welvaere.” Õigupoolest tähendab velvaere norra keeles heaolu, kuid “V” asendati maailmas laiemalt tuntud sõna wellnessi “W”-ga ning tulemusena sündis sõna otseses mõttes heaolust inspireeritud nimi.

2018 – kõikemuutev kohtumine

Öeldakse, et kõik mis juhtuma peab, juhtub täpselt õigel ajal või siis natuke hiljem. Igatahes juhtusid kaks asutajat – Vahur ja Chiel, kellel seni teineteise olemasolust aimugi polnud, ühel päeval kokku.

Avastusest, et mõlema ettevõtted olid aastaid jaganud sama missiooni – inspireerida võimalikult paljusid inimesi veetma kvaliteetaega õues, sündis sõprus ja algas koostöö.

2018 a4c69005 | 2024

2018 – 2020 muutuste aeg

Alguse saanud sõprus ja koostöö Hollandi kolleegidega tõi ka meie fookuse merelt tagasi maale. Lingalaiu kümblustünnid ja terrassivannid, mis juba mõnda aega paatide varju olid jäänud, tõusid esikohale. Teadmiste ja kogemuste vahetamine Eesti ja Hollandi vahel kiirendas innovatsiooni tootearenduse ja ettevõtete vaates tervikuna.
Selle tulemusena muutusid muidugi kitsaks ka senised hooned nii Eestis, kui Hollandis. Tehaste kolimine suurematele pindadele andis meile aga omakorda taas võimalused kasvada ja areneda, et ühist missiooni veelgi hoogsamalt ellu viia. Tunnustusena pälvisime piirkonna arengusse panustajana ning sotsiaalselt vastutustundliku ettevõttena Tartumaa Edendaja tiitli.

2018 57af0934 | 2024
2019 6e4aa01f | 2024
2020 60038275 | 2024

2020 – fookus selgineb

Korraga kahes erinevas kohas olla ei saa. Vähemalt terviklikult mitte. Saime aru, et ka meid ei jagu tegutsema üheaegselt nii aeda, kui merele. Ja nii läkski, et pärast meie viimase paadi, luksusliku rannikumere kruiiseri Lingalaid P6 valmimist, otsustasime keskenduda terviklikult ainult ühele suunale.

Meie missioon, inspireerida inimesi nautima kvaliteetaega muutus selgmaks. See tähendas, et kogu meeskond, arendusosakonnast kuni tehnilise teeninduseni sai suunata kogu tähelepanu edaspidi ainult sellele, kuidas aidata inimestel luua lõõgastavaid hetki koduaias

2020 1 2dd1f8d5 | 2024

2021 – Welvaere Group

Tahad minna kiiresti – mine üksi, tahad minna kaugele – mine koos kaaslasega! Muutuste aastad, mis tõid endaga kaasa fookuse selginemise ja plahvatusliku innovatsiooni nii tootearenduses, kui teeninduses, sütitasid meis usu. Usu, et oleksime meie ühise missiooni elluviimisel võimelised jõudma koos palju kaugemale ja rohkemate inimesteni, kui eraldi.

Seetõttu otsustasimegi koosminemise kasuks, et asuda liikuma ambitsioonika visiooni suunas – viia heaolumissiooni ellu üle terve Euroopa. Kuna nimi “Welvaere” seostus sellega tähenduselt märksa selgemini, kui “Lingalaid”, siis võtsime nõuks edasi liikuda just “Welvaere” brändiga. Sündis liit, rahvusvaheline Welvaere Group.

2021 – Elamuskeskus Belgias

Ja juba tervitasimegi meie grupi uut filiaali. Asukoha ja hoone valik polnud lihtne, kuid lõpuks tänu Pieterile see siiski leiti. Tõsi, hoone olukord polnud esialgu kiita ja näha tuli veel palju vaeva enne, kui Deinze elamuskeskuse uksed avada saime. Täna võib aga uhkusega öelda, et tegemist on ühe kõige ilusama ja inspireerivama Welvaere salongiga.

Belgia 1 d13c49ea | 2024
Belgia 2 ea2803ac | 2024
Belgia 3 0b15f598 | 2024

2022 – taas Gasellid

Selgus, et koos kaaslastega jõuab tõepoolest kaugele ja lisaks sellele ka kiiresti.  Igatahes andis sellest tunnistust Gasellettevõtte tiitel, mis meile taas omistati, sest olime enestele täiesti märkamatult jõudnud jälle kõige kiiremini kasvanud ettevõtete sekka.

2022 – juba teine elamuskeskus Saksamaal

Tänu verinoorele saksa kolleegile Benile, kes alustas oma karjääri rahvusvahelise turunduse praktikandina, avasime juba teise elamuskeskuse Saksamaal. Imekaunid salongid Werdolhis ja Calws võimaldasid Welvaere brändil kvaliteetse heaolukaubamärgina järjest enam tuntust koguda.

Saksamaa 50ae1bb6 | 2024
Saksamaa 1 a950d589 | 2024
Saksamaa 3 9a1accce | 2024

2023 – elamuskeskus Prantsusmaal

Pöörasime pilgud Prantsusmaa poole juba 2022 aastal, kuid nii asukoha kui sobiva hoone leidmine osutus oodatust aeganõudvamaks. Peaaegu terve aasta väldanud otsingud ja pingutused viisid lõpuks tulemuseni.

Leidsime sobivad ruumid Lyoni lähedal, kaunis Genays, kus aasta lõpuks saime asuda järjekordset Welvaere elamuskeskust sisse seadma.

Pranstismaa 18b003cf | 2024

2024 – Lingalaiust saab Welvaere

Uute elamuskeskuste avamisega Belgias, Saksamaal ja Prantsusmaal said tehtud tublid edusammud aastaid tagasi sündinud ambitsioonika visiooniga- viia heaolumissioon ellu üle terve Euroopa. Kuna nimi “Welvaere” seostus sellega tähenduselt märksa selgemini, kui “Lingalaid”, siis võtsime nõuks ka Eestis ja Põhja-Euroopas edasi liikuda just “Welvaere” brändinimega.