Skip to main content

Erilised hetked: Synne ja Sandriin naudivad koos kümblustünni mõnusid

Sünne Valtri tütrega kümblustünnis

Pole midagi mõnusamat, kui istuda sumedal suveõhtul koos parimate sõpradega kümblustünnis , nautides seltskonda, mõnusat veemassaaži ning pokaali jääkülma proseccot. Kuid kas teadsite, kümblustünn ei hellita mitte ainult hinge, vaid ka ihu, sest lõõgastumine vees põletab ohtralt kaloreid, alandab vererõhku ja stressitaset?

Üks paljudest, kes on nautinud Lingalaiu kümblustünne, on lauljatar Synne Valtri, kelle meelest eksivad need, kes arvavad, et kümblustünn on kasulik vaid ihule. „Minu meelest on lõõgastumine tünnisaunas pigem hingerituaal,“ mõtiskles ta. „Pole midagi mõnusamat kui lõõgastuda heade sõpradega või lähedastega kümblustünnis, sest meie kõigi elu on olnud viimasel ajal väga stressirohke ja me kõik võiksime lasta ennast hellitada.“

Eriti naudib Synne ühiseid hetki oma tütre Sandriiniga, kellega veemõnusid nautides saab pikad jutud maha pidada. Rääkida on neil aga palju, sest Synne ja Sandriin, kes muide soovib saada tulevikus tele- või helirežissööriks, on ka parimad sõbrannad.

Kuid kümblustünn pole Synne sõnul pelgalt mõnus lõõgastumiskoht suveõhtutel, vaid päeva võib ka alustada lõõgastava veeprotseduuriga, nautides hommikukohvi hoopis kümblustünnis. „Kujutage ette, mis tunne on aias hommikul läbi kastemärja rohu kõndida tünnisauna juurde ja alustada päeva seal,“ rääkis ta.

Hingele hea, ihule veel parem

Synne sõnul on kümblustünn suurepärane vaimu turgutaja, ent kas teadsite, et Lingalaiu kümblustünnid mõjuvad suurepäraselt ka tervisele? Soojendatud õhumullide ülespoole liikumine kindlustab kogu keha masseerimise ning rikastab vereringesüsteemi hapnikuga, ning see pole mitte ainult lõõgastav, vaid ka organismile kasulik. Lõõgastumine tünnisaunas kulutab korralikult kaloreid (u 280 cal/h), olles seega nii tselluliidivastase, salendava ja kui ka rasva põletava toimega.

Samuti on taoline kodune spa  kasulik närvisüsteemile ja vereringele, sest soojas vannis tõuseb hingamis- ja pulsisagedus, kuid langevad vererõhk ja lihastoonus. Temperatuuri kõikumine ergutab autonoomset närvisüsteemi ning tugevdab veresoonkonda ja organismi vastupanuvõimet. Samuti aitab see kehast väljutada jääkaineid ning puhastada nahka, muutes selle siledamaks. Soojaveevannist on abi ka une- ja ainevahetushäirete korral ning kõik eelöeldu toimib tõhusa stressileevendajana.

Väike koduspaa on ka äge disainielement ning rääkides Lingalaiu tünnisaunadest tõi Synne esimese asjana välja, et talle imponeeris vanni  luksuslik ja kutsuv välimus, mistõttu tünnisaun on tema hinnangul iga aia või terrassi ehe.

Sünne Valtri tütrega kümblustünnis1

Terrassile või väiksemasse ridaelamuboksi aeda sobivad sealjuures justkui valatult eelkõige elektriküttega tünnisaunad, mis hoiavad kord juba ülessoojendatud vett kogu aeg täpselt õigel temperatuuril ja vanni seega kasutusvalmis. Elektriküttega vannid sobivadki eelkõige tihedama asustusega majadesse ning loomulikult ka siseruumidesse – näiteks talveaeda. Kuid lisaks kümblustünnile pakub Lingalaid ka terrassivanne, mis oma pilkupüüdva disaini ja luksususliku välimusega on iga maja ehteks.

Lingalaiu tünnisaun on midagi enamat kui pelgalt vann – see on koduspaa, äge disainielement ning koht, mis toob sõbrad kokku.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga