Skip to main content

Kümblustünni hooldus

Selleks, et luksuslik koduspaa pakuks teile lisaks nautlemisrõõmule aastakümneteks ka silmailu, vajab see aegajalt ka ise pisut tähelepanu. Tegemist ei ole küll millegi vaevanõudvaga, kuid siiski oluliste väikeste toimingutega, mis tagavad teie kümblustünni pikaealisuse ja alati kadestamisväärse väljanägemise.

Lihtne, aga tõhus

Iga Lingalaid kümblustünn on valmistatud kauakestvatest kvaliteetmaterjalidest ja loodud teenima teie heaolu aastakümneteks. Siiski jätab loodus iga aastaringiga ka sellele mõned jäljed. Vaatamata oma eale võib teie Lingalaid koduspaa siiski alati näha välja nagu uus ja selleks pole tõesti palju vaja.

Kümblustünnis vett vahetades pühkige selle siseosa alati paralleelselt veest tühjendamisega üle mikrofiiber lapiga. Nii ei jõua vanni seintele kogunenud setted ära kuivada ja selle eemaldamine on lihtne, kiire ning väga tõhus. Leidub siiski ka mõni tõrksam plekk, leiab abi kodustest nõudepesuvahenditest, rohelisest seebist ja sidrunhappest.

Aegajalt oma koduspaa termokatet nahahooldusvahaga vahatades võite olla kindel, et ka see näeb igal ajal esinduslik välja. Kümblustünni puitdetaile tasub terrassiõliga värskendada kord aastas. Päikese mõjul pleekub algselt pruun termopuit heledamaks, kuid toonitud õli muudab selle taas justkui uueks.

Filtrisüsteemi hooldus

Teie koduspaa filtrisüsteem on sisuliselt hooldusvaba, kuna tegemist on isepuhastuva seadmega. Puhastusrežiimile tuleks filter lülitada kord kahe kuu järel. Väga mõistlik on seda teha samaaegselt veevahetusega. Lülitage puhastusrežiim lihtsalt sisse ja filter pestakse kümblustünnist väljapumbatava vee abil põhjalikult läbi. Tulemusena on filter taas sama efektiivne nagu uuena ning kannab taas järgmised kaks kuud hoolt, et vesi teie koduspaas oleks alati kristallselge.

Termopuidu hooldus

Lingalaid kümblustünni välisvoodriks on kõrgkvaliteetne termotöödeldud puit, mis on loodussõbralik, vastupidav ja luksusliku ilmega. Päikeselt tuleva UV-kiirguse mõjul termopuidu tumepruun toon aga aja jooksul pleekub. Seetõttu tasub kord aastas kümblustünni puitdetaile värskendada toonitud terrassiõliga, mis muudab need hetkega taas justkui uueks. Muuhulgas muudab õli niigi vastupidava termopuidu veelgi vastupidavamaks ning tagab selle kestvuse aastakümneteks.

Ahju hooldus

Iga Welstove ahi on kaunis ja samas ka äärmiselt vastupidav. Jagades sellele aegajalt pisut hoolt ja armastust, teenib see teid alati tõrkumata ja tuletegemine sinna on puhas lust. Selleks piisab, kui tühjendate ahju pärast kütmist tuhast ja puhastate aegajalt tahmast ka sädemepüüdja, seda veidi koputades. Kümblustünni veest tühjendades avage alati ka ahju tühjenduskork.

Veehoolduseks on lihtsad nipid

Kujutage ette, et sama vesi püsib teie koduspaas nädalast nädalasse kristallselgelt kutsuv nagu helesinine laguun ja valmis pakkuma teile mõnusat lõõgastust. Jah, see on võimalik ilma igasuguse vaeva ja liigsete kemikaalideta. Vesi on elu alus. Samas võib see muutuda soodsaks kasvukeskkonnaks bakteritele ja muudele, mikroskoopilistele kutsumata külalistele. Nende vohamise ja elutegevuse tulemusena hakkab vesi ebameeldivalt lõhnama ning muutub hägusaks. Samuti on veekvaliteedi oluliseks näitajaks ka selle pH tase. Seda kõike aga on võimalik kontrolli all hoida ja reguleerida väga lihtsate võtetega.õi kümblustünni istuma mahute ja kuidas töötavad erinevad lisaseadmed. Soetades sauna või kümblustünni, soovite seda ju nautida ikkagi aastaid ja aastakümneid.

admin ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp content%2Fuploads%2F2024%2F05%2FVeehooldus | 2024
Materjalid

Siseosa hooldus ilma vaevata

Teie luksusliku Lingalaid koduspaa peegelsile lõppviimistlus on teostatud spetsiaalse geelkattega, mis erinevalt analoogsetest materjalidest on kordades vastupidavam. Selle hooldusvajadus sõltub ennekõike vee kvaliteedist, puhtusest ja karedusest. Kümblustünnis vett vahetades pühkige selle siseosa alati paralleelselt veest tühjendamisega üle mikrofiiber lapiga. Nii ei jõua vanni seintele kogunenud setted ära kuivada ja selle eemaldamine on lihtne, kiire ning väga tõhus. Leidub siiski ka mõni tõrksam plekk, leiab abi kodustest nõudepesuvahenditest, rohelisest seebist ja sidrunhappest. Pärast pindade puhastamist loputage need puhta veega. Niimoodi püsib teie armas koduspaa alati kutsuvalt särav ilma vaevata.

admin ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp content%2Fuploads%2F2024%2F05%2FSiseosa hooldus | 2024
Materjalid

Hea teada

Milline on parim viis kümblustünni puhastamiseks?

Siseosa puhastamine

Siseosa puhastamine on väga lihtne. Kui tünn on täiesti tühi, võite vanni lihtsalt puhastada mitteagressiivse puhastusvahendiga. Mõelge universaalsele puhastusvahendile või nõudepesuvahendile.

Ahju puhastamine

Veenduge, et kümblustünni puhastades tühjendate ka ahju veest. Ahju puhastamiseks avage küttekeha küljes olev kraan. Nüüd tuleb ka vesi ahjust välja. Kõige parem on kütteseadet pesta aiavooliku või kõrgsurvepesuriga. Kui te kütteseadet ei tühjenda, kogunevad sellesse bakterid.

Eemaldage tuhalabidaga tuhk ahju sisemusest.

Kui Teil on ka filtrisüsteem, siis tehke ka sellele läbipesu ja jätke nõrguma.

Kui tihti peaks teostama filtrisüsteemi läbipesu?

Aja möödudes määrdub filter üha enam. See suurendab rõhku filtripaagis. Kui see on tõusnud 1,5 baari võrra, on aeg läbipesuks. See loputab pumba puhtaks.

Kui sageli peate pumpa läbi pesema, sõltub sellest, kui sageli te kümblustünni kasutate. Keskmiselt üks kord 3-6 nädala jooksul on hea. Lisaks soovitame teil süsteemi iga kord enne kümblustünni täitmist läbi pesta. Nii ei satu teie filtrisse jäänud must vesi puhtasse vette.

Millele peaksin talvel tähelepanu pöörama?

Kui teil on aias kümblustünn, peab see toime tulema erinevate ilmastikutingimustega. Üldiselt saab ta sellega hästi hakkama, kuid talvisel ajal on hea olla eriti tähelepanelik.

Kümblustünni siseosa talub hästi pakast, kuid ahi mitte nii hästi. Kui vesi ahjus külmub, võib ahi deformeeruda või ahju seintesse võib tekkida pragusid. Kindlasti soovite seda vältida ja selleks veenduge, et pärast kümblustünni veest tühjendamist ka ahi ning teised süsteemid veest kenasti tühjaks saaksid.