Skip to main content

Saun VS kümblustünn – äkki hoopis kaks üksteist täiustavat sõpra?

kymblustynnid taust | 2023

Tünnisaun ehk kümblustünn on üha enam hakanud eestlaste südameid võitma ning on murdnud end meile omasesse saunakultuuri. Kümblustünni kasutamise lihtsus ja mugavus on teinud temast hea alternatiivi kuumale soome saunale.

Tegelikult ei välista üks teist ning traditsiooniline saun ja kümblustünn võivad üksteist väga hästi täiendada ja pakkuda veelgi paremat naudingut ning tervendavaid omadusi. Tünnisauna teeb nimelt eriliseks, et tema toimefaktoriks on kuum vesi, mitte kuum õhk. See on turvalisem ja ohutum inimestele, kellel on probleemid liigeste ning lihastega.

Samuti võib kümblustünn võtta just jahutava rolli, sest vee temperatuuri saab iga kasutaja ise reguleerida. Pärast pikka saunalaval istumist on tünnisauna 40-42 kraadine vesi jahutav ning niisutab kiirelt kuumas õhus olnud naha.

Kuna kõik ei saa tervise tõttu kuumal saunalaval olla ja seal leili nautida, on neile kümblustünn suurepäraseks alternatiiviks, sest erinevalt traditsioonilisest saunast on sel terviseriske vähem.

Mis oleks veel parem kui sauna eesruumi paigaldada kümblustünn? Lingalaiu tünnisaunade disain, küttekehad ja ehitus on turvalised ka kümblustünni siseruumi paigaldamiseks. Seltskond ei pea üksteisest eralduma ning  saab olla privaatselt siseruumis.

Lisaks annab see võimaluse siduda kaks kauget traditsiooni – jaapani vanni ja soome sauna – üheks terviklikuks lõõgastumiseks ilma saunast lahkumata. Tegelikult suudab kümblustünn asendada ka tiiki või muud looduslikku veekogu, kuhu peale saunalaval istumist hüpata. Kümblustünni vee temperatuuri saab reguleerida ning see annab võimaluse end just nii palju karastada kui endale mugav tundub.

179A1224 | 2023Muidugi ei suuda kümblustünn anda kehale sellist temperatuuri ning kuumaõhu valangut nagu traditsiooniline soome saun. Temperatuuride erinevus on märgatav ning keha reageerib kahele kuumale – kuumale veele ja kuumale õhule – hoopis erinevalt. Samuti ei ole tünnisaunas võimalik leili visata, mis on paljude jaoks just see sauna põhiline omadus – kiiresti ja isegi valusalt keha tabav kuuma õhu pahvak, millega me siiani harjunud oleme. Samas ei suuda soome saun pakkuda sellist turvalist ja rahulikku soojendamist kui seda teeb kümblustünn. Kuid siiski on meile kasulikud mõlemad – igaühele oma, ent koos töötavad nad kõige paremini.

Lingalaid usub, et tünnisaunad ei võta üle eestlaste traditsioonilist saunakultuuri ning see ei ole ka meie eesmärk. Pigem on hea meel näha, et kahte väga kauget kultuuri saab omavahel siduda ning endale ja hingele pakkuda parimat lõõgastust ja tervendavaid protseduure. Olgu see siis maal või linnas, suvel või talvel, õues või siseruumis – kümblustünn toetab ning annab traditsioonilisele soome saunale juurde mitmekesisust ja saunalistele võimaluse valida kahe erineva kogemuse vahel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kliendid kiidavad

Google reviews 4.8 ★★★★★

 • Örjan M. ★★★★★

  Oleme Lingalaiu kümblustünni ostuga väga rahul. Kümblustünn on korralik, väga kvaliteetne ja mahutab kaheksa inimest. Valisime happekindlast roostevabast terasest suure ahju, kuna kasutame merevett, ja seda on ülimugav kütta. Kogu ostuprotsessi jooksul anti meile põhjalikku teavet ja juhiseid ning teenindus oli suurepärane. Kiire tarne ja väga hea hinna ja kvaliteedi suhe. Lingalaidu võib tõepoolest soovitada!

 • Andy K. ★★★★★

  Tundub, tegime õige otsuse, valik ju tegelikult lai. Suur on ootus nädalalalõpu saunale ja siis külma tünni!
  Midagi lahedamat ei oska ette kujutadagi. Eks jahedate ilmadega,saab jälle teistpidi naudingu kätte. Tünni pagaldamine läks üle ootuste lihtsalt. Hooldus ja pesemine väga hõlbus.Tänud meistritele ja tootearendajale, kes käis eraldi vee ärajooksu timmimas. Valikus võiks olla ka suurem veeärajooksu kraan, et vesi kiiremini lahkuks tünnist.
  Soovitan kõigile, vaatamata tiba kõrgemast hinnast, saate väga hea tünni!
  Andres ja Helily, Jõulumäe kandist Pärnumaal.

 • Härmo H. ★★★★★

  Ettevõte, millel on asjalik teadmiste ja kogemustepagas ning kes hindab kokkulepetest kinni pidamist!
  Hind on võrdelises väärtuses toodete kvaliteediga!

 • Jane P. ★★★★★

  Suurepärane müügieelne - ja järgne teenindus. Turu intelligentsem ja eksklusiivsem toode.

  Kristi L. ★★★★★

  Nii kena vann. Me panime ta terrassi peale nii et kui ahi köeb siis saab elavat tuld toast nautida. Mullid ja valgus, mega. Ja nii hästi sai puhastada ka.

 • Lisa W. ★★★★★

  Me oleme väga rahul ostukogemusega, mis me Lingalaiust saime. Super professionaalne tugi ja suhtlus Rootsi osakonna esindajalt Marlenilt. Me saime kiirelt vastused kõikidele oma küsimustele, mis omakorda tekitas meile kindlustunde meie ostu osas. Meie tellimus jõudis kohale paari päeva jooksule ning me olime meeldivalt üllatunud kui ilusa kümblustünni me olime valinud! Kõrgkvaliteetne ja väga ilus!

  Müük

  Tehniline tugi

  Turundus/koostööd

  Lingalaid OÜ

  0
  0 item
  Ostukorv
  Empty Cart

  [wpforms id="5539"]