Skip to main content

Hommikune energialaeng koduspaast

P1899790 scaled 8eedc673 | 2024

Aidake oma kehal ärgata

Mõte päeva algusest soojas kümblustünnis võib esialgu panna arvama, et see kutsub pigem tagasi voodisse pugema. Kuid tegelikkuses aitab hommikune soe vann hoopis ärgata, pakkudes mõnel juhul isegi paremat efekti kui kohv. Lisakasu võivad sellest leidaneed, kes on harjunud hommikuti trenni tegema–ainuüksi 10 minutit soojas vees võib parandada vereringet ja valmistada keha eelolevaks trenniks ette.

Parim vaimne ettevalmistus

Me kõik oleme kogenud hommikuid, kus tundub võimatu voodist tõusta ja päeva alustada. Ja isegi kui sellega lõpuks hakkama oleme saanud, on pahatihti kujunenud sellest võrdlemisi ebaproduktiivne päev. Alustades hommikut aga 10- minutilise sooja kümblustünni seansiga võite luua endale meeldiva harjumuse, mida hakata ootama juba õhtul enne uinumist. Hommikul kümblustünnis veedetud kvaliteetaeg pakub vajalikku hetke, et mõelda rahulikus keskkonnas lõõgastudes läbi kõik eeloleva päeva olulisemad tegevused. Eriti suurt abi võib sellest tõusta neil eluperioodidel, kus sage ärevus kipub võimust võtma. Just hommikul, pärast ärkamist on stressihormoon kortisooli tase meie organismis kõrgem, kuid soe vann aitab seda edukalt alandada. Tulemusena astute päeva väljakutsetele vastu rahuliku, enesekindla ja teotahtelisena.

Kofeiini võimendi

Kohvisõpradele aga võib lisaks eeltoodule saada osaks veel üks meeldiv üllatus. Kuna kümblustünni soe vesi kiirendab südame tööd ja parandab vereringet, siis aitab see teie kehal ka kofeiinil kiiremini omastada. Sel viisil kohvi ergutavat mõju võimendades saate oma päevale anda eriti võimsa stardi.

P1899687 scaled 85eb844c | 2024

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.