Skip to main content

Hommikune energialaeng koduspaast

Hommikune energialaeng koduspaast

P1899790 scaled | 2024

Aidake oma kehal ärgata

Mõte päeva algusest soojas kümblustünnis võib esialgu panna arvama, et see kutsub pigem tagasi voodisse pugema. Kuid tegelikkuses aitab hommikune soe vann hoopis ärgata, pakkudes mõnel juhul isegi paremat efekti kui kohv. Lisakasu võivad sellest leidaneed, kes on harjunud hommikuti trenni tegema–ainuüksi 10 minutit soojas vees võib parandada vereringet ja valmistada keha eelolevaks trenniks ette.

Parim vaimne ettevalmistus

Me kõik oleme kogenud hommikuid, kus tundub võimatu voodist tõusta ja päeva alustada. Ja isegi kui sellega lõpuks hakkama oleme saanud, on pahatihti kujunenud sellest võrdlemisi ebaproduktiivne päev. Alustades hommikut aga 10- minutilise sooja kümblustünni seansiga võite luua endale meeldiva harjumuse, mida hakata ootama juba õhtul enne uinumist. Hommikul kümblustünnis veedetud kvaliteetaeg pakub vajalikku hetke, et mõelda rahulikus keskkonnas lõõgastudes läbi kõik eeloleva päeva olulisemad tegevused. Eriti suurt abi võib sellest tõusta neil eluperioodidel, kus sage ärevus kipub võimust võtma. Just hommikul, pärast ärkamist on stressihormoon kortisooli tase meie organismis kõrgem, kuid soe vann aitab seda edukalt alandada. Tulemusena astute päeva väljakutsetele vastu rahuliku, enesekindla ja teotahtelisena.

P1899687 scaled | 2024

Kofeiini võimendi

Kohvisõpradele aga võib lisaks eeltoodule saada osaks veel üks meeldiv üllatus. Kuna kümblustünni soe vesi kiirendab südame tööd ja parandab vereringet, siis aitab see teie kehal ka kofeiinil kiiremini omastada. Sel viisil kohvi ergutavat mõju võimendades saate oma päevale anda eriti võimsa stardi.

Hommikukohvi nautimiseks sobiva kümblustünni leiad siit

Nauti ikivanhoista kylvyistä! Japanilaistyyliset huippuluokan Furo-terassialtaat hoitavat sekä kehoa että sielua

Terve sielu terveessä ruumiissa! Juuri tämä yleisesti tunnettu lause inspiroi Lingalaidin mestareita ottamaan japanilaisista mallia ja luomaan jotain todella hyvää ja ylellistä. Jotta lämmin ja miellyttävä nautinto päätyisi ihmisten koteihin, japanilaiset loivat neliskulmaisen, kompaktin ja kuumaksi lämmitettävän FURO-altaan. Sen kunniaksi myös Lingalaidin huippuluokan terassialtaiden nimenä on FURO. Rentouttava, kuuma allas on kaikkien saatavilla!

FURODJI 0074 | 2024-terassiallas on aito kotikylpylä, jonka ikivanha japanilainen muotoilu ja ylellinen ulkonäkö ovat vaikuttavia sekä terassilla, takapihalla että saunan eteistilassa. Se on kuin mittaamattoman arvokas jalokivi, josta katsetta on mahdotonta irrottaa!

Yrityksen toiveena on aina ollut tarjota hyvää ja ylellistä tunnetta mahdollisimman monelle ihmiselle samalla kertaa. FURO on olemukseltaan säästeliäs, mukava ja terveellinen, ja siitä voi nauttia jopa monta henkilöä kerralla. Tämä terassiallas on tarkalleen niin iso, että siihen mahtuu koko perhe, ja lisäksi sitä voi käyttää yhdessä läheisten ystävien kanssa.

Lingalaidin terassialtaissa on sisäosan valmistamiseen käytetty tinkimättömästi korkealaatuisinta ja erityisellä pinnoitteella varustettua lasikuitua. Jotta kyseessä olisi tuotteen nimen mukaisesti kuuma allas, mestarien käsiin on uskottu ammattimaiset ja tehokkaat uunit.

FURO on edullisin päivittäinen tapa matkustaa perheen ja ystävien kanssa Japaniin muinaisista kylvyistä nauttimaan. FURO ei ole vain terassiallas, vaan ikivanha rituaali, joka parantaa kehoa ja sielua tuomalla ylellisimmällä tavalla ihmiset kokoon nauttimaan siitä yhdessä. Terassiallas tarjoaa hyvää tunnetta ympäri vuoden — sekä lämpiminä kesäpäivinä että kirpakalla talvisäällä.

Terassialtaassa nautiskelu vähentää stressiä, vaikuttaa myönteisesti sydämeen ja lievittää selkäkipuja. Huippumalli Agne Vaherille terassiallas on osa hänen tavanomaista elämäänsä – joskus hän nauttii vedessä olosta jopa kolme tuntia kerrallaan. ”Pitkien työntäyteisten päivien jälkeen terassiallas antaa hyvän olon ja laadukkaamman unen!” Agne kehuu ja lisää: ”Myös kuntoilun jälkeen rentoutus on erittäin hyvää lihaksille ja plussana on sekin, että kalorien kulutus jatkuu jossain määrin edelleen.”

Enjoy ancient bath delights! Japanese-style Furo top-class terrace baths heal both body and mind

A healthy mind in a healthy body! It was this well-known phrase that inspired the Lingalaid craftsmen to create something truly good and luxurious, following the example of the Japanese. In order to bring warm and pleasant pleasure to people’s homes, the Japanese created the square, compact and heated FURO bathtub. Lingalaid’s high-end terrace baths are also named FURO in its honor. A relaxing hot bath is available to everyone!

DJI 0074 | 2024The terrace bath FURO is a genuine home spa with an ancient Japanese design and luxurious appearance that makes an impact on the terrace, in the backyard, or in the front room of the sauna. It’s like a priceless jewel that you can’t take your eyes off!

The company’s desire has always been to offer a good and luxurious feeling to as many people as possible at the same time. FURO, in its nature, is economical, pleasant, healthy, and can be enjoyed by several people at a time. This terrace bath is just big enough to accommodate the entire family and also to share with your close friends.

In the case of Lingalaiu terrace baths, the inner part uses uncompromisingly the highest quality fiberglass with a special surface coating. Professional and powerful furnaces are entrusted to the real craftsmen so that it is really a hot bath as the product name suggests.

FURO is the most economical everyday way to travel to Japan with family and friends to enjoy ancient baths. FURO is not just a terrace bath but an ancient ritual that heals the body and mind, bringing people together in the most luxurious way to enjoy it all together. A terrace bath offers a good feeling all year round — both in warm summer and in harsh winter.

Enjoying the terrace bath lowers the stress level, has a good effect on the heart, and relieves back pain. For top model Agne Vaher, a terrace bath is a regular part of her life – sometimes, she enjoys the pleasures of the water for up to three hours at a time. “After long working days, a terrace bath makes you feel good and sleep better!” praises Agne and adds: “Also, relaxation after exercise is very good for the muscles, and it is also a plus that the expenditure of calories continues in a small way.”

Naudi iidseid vannimõnusid! Jaapani stiilis FURO tippklassi terrassivannid tervendavad nii keha kui ka vaimu

Terves kehas, terve vaim! Just see teadatuntud lause inspireeris Lingalaiu meistreid looma midagi tõeliselt head ja luksuslikku, võttis eeskuju jaapanlastest. Selleks, et soe ja mõnus nauding jõuaks inimeste kodudesse, lõid jaapanlased neljakandilise, kompaktse ja kuumaks köetava vanni FURO. Ka Lingalaiu tippklassi terrassivannid kannavad selle auks nime FURO. Lõõgastav kuum vann on kättesaadav kõigile!

Terrassivann FURO on ehtne koduspaa, mille iidne jaapani disain ja luksuslik välimus mõjub terrassil, tagaaias või sauna eesruumis. See on nagu hindamatu juveel, millelt ei saa silmi!

DJI 0074 | 2024Ettevõtte soov on olnud alati pakkuda head ja luksusliku tunnet võimalikult paljudele inimestele korraga. FURO oma olemuselt on säästlik, mõnus, tervislik ja sellest võivad saada mõnu koguni mitu inimest korraga. Antud terrassivann on täpselt nii suur, et mahutada ära terve pere ja lisaks jagada seda oma lähedaste sõpradega.

Lingalaiu terrassivannide puhul on siseosas kasutatud kompromissitult kõrgeima kvaliteedi ja spetsiaalse pinnakattega klaasplasti. Et tegemist oleks toote nimele kohaselt kuuma vanniga, on meistrite kätte usaldatud professionaalsed ja võimsad ahjud.

FURO on kõige säästlikum igapäevane viis reisida pere ja sõpradega Jaapanisse iidseid vannimõnusi nautima. FURO ei ole lihtsalt terrassivann, vaid on iidne rituaal, mis tervendab keha ja vaimu, tuues kõige luksuslikumal viisil kokku inimesi, et seda kõike koos nautida. Terrassivann pakub head tunnet aastaringselt — nii soojal suvel kui ka kargel talvel.

Terrassivannis mõnulemine maandab stressitaset, mõjub hästi südamele ning leevendab seljavalu. Tippmodelli Agne Vaheri jaoks on terrassivann tema elu tavapärane osa – mõnikord naudib ta veemõnusid isegi kolm tundi korraga. „Peale pikki töiseid päevi tekitab terrassivann hea enesetunde ja kvaliteetsema une!“ kiidab Agne ning lisab: „Samuti on peale trenni lõõgastus lihastele väga hea ning plussiks seegi, et väikesel viisil kalorite kulutus jätkub.“

Viron seksikkäin nainen Grete Paia: rakastan kylpytynnyrissä nautiskelusta – vesihoidot tekevät iholle hyvää

AD9A9149 | 2024

”Minun vanhempani ovat koko elämäni nauraneet, että minä ikään kuin elän vedessä. Jo ihan pienestä pitäen. Joka kerta, kun menimme meren rantaan, juoksin ensimmäisenä veteen ja tulin viimeisenä sieltä pois. Vesi on aina ollut minulle hyvin terapeuttista”, laulajatar Grete Paia tunnustaa.

Siten ei ole ihme, että Grete pitää myös kylpytynnyrissä nautiskelusta. ”Koska vietän yhä enemmän aikaa Saarenmaalla lapsuudenkodissani, olen ajatellut, että siellä voisi olla kylpytynnyri. Olin puhunut siitä perheelleni jo monena kesänä, mutta pitkään aikaan he eivät innostuneet. Mutta sitten aloin pelotella heitä, että otan itselleni sen sijaan silkkikanoja. Siihen verrattuna tynnyri tuntui ihan ok jutulta – muuten tulen vielä kanoineni kotiin”, Grete kertoo nauraen.

Perheenjäsenten joukossa ensimmäisiä suostumisen merkkejä alkoi osoittaa isoäiti, joka otti tänä keväänä kylpytynnyrin hankkimisen itse puheeksi. ”Uskon, että covid on varmasti lisännyt kylpytynnyrien suosiota, sillä aina ei ollut mahdollista mennä kylpylään. Nyt tynnyreitä näkee niin monissa puutarhoissa”, laulajatar toteaa.

Niinpä Greten Saarenmaan kodin pihalle onkin jo asennettu Lingalaidin tyylikäs kylpytynnyri. ”Lingalaidin muotoilu on kaunista ja minulle on jäänyt sellainen vaikutelma, että juuri tämä yritys tarjoaa kaikkein laadukkaimpia kylpytynnyreitä. Heidän lähestymisestä on hyvin henkilökohtaista ja sain itse valita tynnyrin sisuksen ja muut lisävarusteet”, nuori nainen kehuu.

Grete valitsi Lingalaidin parhaan ja ylellisimmän mallin: Lux. ”Kun kylpytynnyrin valitsee, niin kannattaa samalla valita niin, ettei jonkin ajan päästä ala haluta uutta ja parempaa. Lux-mallissa on eniten lisävarusteita ja sen sisus on ergonominen eli kehon mukaan muotoiltu. Minä pidin siitäkin, että kiuas ei ole tynnyristä erillinen osa, vaan sisään integroitu. Lisäksi Lux on ulkonäöltään erittäin kaunis – silmäniloa pitää olla!” Grete kertoo. Muuten, integroidussa kiukaassa on kaunis lasiluukku, joka luo pimeään aikaan takkavaikutelmaa.

gretepaia | 2024

Lux-kylpytynnyriin mahtuu kerrallaan seitsemän-kahdeksan henkeä, joten siinä voi mukavasti istua isommallakin seurueella. ”En oikeastaan vielä osaa sanoakaan, ketkä alkavat käyttää tätä kylpytynnyriä eniten. Ilmeisesti minä ja minun ystäväni, mutta toivon, että äiti, isä ja isovanhemmat tottuvat siihen myös”, Grete sanoo ja lisää: ”Koska työni vaatii paljon ihmisten kanssa seurustelemista ja yhdessä olemista, lataan itseäni todellisuudessa silloin, kun olen aivan yksin. Uskon, että kylpytynnyri on hyvä paikka myös täysin itsekseen olemiseen.”

Yleisemmin Grete on aina ollut erittäin innokas kylpylöissä kävijä, mutta viime vuosina on ollut niin kiirettä, ettei kylpylöissä käymiseen jää kovin paljon aikaa. Nyt on kylpytynnyrin ansiosta mahdollista nauttia kylpylänautinnoista suoraan kotipuutarhassa! ”Luulen, että kotikylpylä onkin oikeastaan kaikkein paras vaihtoehto”, hän sanoo.

Hiljattain Grete valittiin Viron seksikkäimmäksi naiseksi. Laulajatar itse katsoo, että kauniiseen ulkonäköön liittyy tiiviisti itsestä huolehtiminen ja rentoutuminen. ”Minun elämänrytmini on tietenkin nykyisin niin kaoottinen, että tulee kausia, jolloin nukun vain neljä tuntia… Tällä hetkellä voin vielä jatkaa näin, kun olen 26-vuotias, mutta pitkään se ei taida olla mahdollista – tulee ajatella enemmän kauneusunia”, Grete nauraa ja sanoo sitten vakavammalla äänellä: ”Tärkeää on kuitenkin ehdottomasti lepo, rentoutuminen ja itsestään huolehtiminen. Ollakseen seksikäs ja itsevarma, tulee voida hyvin ja tuntea olonsa levänneeksi ja mukavaksi.”

Niinpä Grete suositteleekin hyvän olon ja ulkonäön nimissä varaamaan hetken itseä varten. ”Vaikkapa yhtenä iltana ja tunnin verran – se kaikki antaa paremman olon. Vesihoidot ovat iholle muutenkin hyviä.”

Vaikka kylpytynnyri onkin ihanteellinen ympäri vuoden, Grete odottaa ennen kaikkea tynnyrissä nautiskelua talvella. ”Ulkona on 15 astetta pakkasta, turkislakit päässä, lämmetä tynnyrissä ja sitten hypätä lumeen – se vasta on mukavaa! Talvella kylpytynnyri on suurempi extreme-elämys”, hän sanoo.

Jos haluat olla yhtä kaunis, itsevarma ja levännyt kuin Grete, tutustu Lingalaidin kylpytynnyrivalikoimaan TÄSSÄ.

Grete Paia, the sexiest woman in Estonia: ‘I love enjoying a barrel hot tub. Water procedures are good for the skin’.

AD9A9149 | 2024

‘My parents have been saying all my life that it’s as if I was made to live in water. Ever since I was a tiny child. Whenever we went to the beach, I was the first one in the water and the last to come out. Water has always been very therapeutic for me,’ admits the singer, Grete Paia.

It is no wonder then that Grete also enjoys a good barrel hot tub. ‘As I am spending more and more time in my childhood home in Saaremaa, I’ve been thinking that there should be a hot tub there. I have been saying this to the family for several summers, but they haven’t listened. Now, however, I have threatened that I’ll start keeping Silkies instead. Compared to that, a barrel hot tub seemed totally harmless. Otherwise I would show up with my chicken,’ explains Grete with a smile.

The first of the family members to show the signs of warming to the idea was Grete’s grandmother, who herself this spring brought up the issue of buying a hot tub. ‘I believe that Covid has certainly increased the popularity of hot tubs as it has not always been possible to visit a spa. We can spot them in so many gardens now,’ comments the singer.

And so there is now a stylish Lingalaid barrel hot tub in the garden in Grete’s home in Saaremaa. ‘The Lingalaid design is beautiful, and I am already under the impression that their high quality hot tubs simply cannot be bettered. Their approach is also very personal. I was able to choose the interior and other accessories,’ Grete points out, full of praise.

Grete selected the best and most luxurious Lingalaid model, the Lux. ‘If you decide to get a hot tub, make the best decision you can. Don’t get just any tub, as you will want to replace it before long with a new and better version. The Lux has more accessories than any other model, and also boasts an ergonomic inner lining which is moulded to the shape of the body. I also liked the fact that the heater is not a separate part of the barrel but is integrated into it. The Lux is also especially beautiful. Any barrel hot tub should be easy on the eye!’ Grete chuckles. By the way, the integrated heater has a beautiful glass door, with a fireplace effect being created when it’s dark.

gretepaia | 2024

The Lux barrel hot tub fits seven or eight people, so it can be enjoyed by a larger crowd. ‘I’m not actually sure yet who will be using this barrel hot tub most. Probably me and my friends, but I hope that my mother, father, and grandparents will also get used to it,’ says Grete and adds: ‘As my work calls for a lot of communication and spending time with other people, I actually charge my batteries when I am completely alone. I believe that a barrel hot tub is a lovely place in which to enjoy being in your own company.’

n general, Grete has always been an avid spa-goer, but in recent years she has been too busy to be able to spend much time in spas. Now, thanks to this barrel hot tub, she can enjoy a spa at home in her own garden! ‘I believe that a home spa is actually the best option,’ she finds.

Grete was recently declared the sexiest woman in Estonia. The singer thinks that taking care of herself and relaxing have a lot to do with a good appearance. ‘The pace of my life is, of course, pretty chaotic now. There are times at which I only get about four hours of sleep a night… That’s fine now, when I’m 26 years old, but the good times will probably not last long – I will have to start thinking more about my beauty sleep,’ laughs Grete, adding more seriously: ‘But of course it’s important to rest, relax, and take care of yourself. In order to be sexy and confident, you must feel good, well-rested, and comfortable.’

To that end, Grete advises anyone to take moments for themselves in the name of feeling and looking good. ‘If only for one night and for just an hour, all of this will make you feel better. Water procedures are good for the skin anyway.’

Even though a barrel hot tub is ideal all year-round, Grete is primarily looking forward to relaxing in the tub in winter. ‘It’s minus fifteen degrees outside, we are wearing fur hats, we can warm up in the tub, and then jump into the snow. It feels great! A barrel hot tub is a much more extreme experience in winter,’ she says.

If you want to be as beautiful, confident, and well-rested as Grete, get acquainted with Lingalaid’s selection of barrel hot tubs.

Eesti kõige seksikam naine Grete Paia: armastan tünnisaunas mõnuleda – veeprotseduurid teevad nahale head

AD9A9149 | 2024„Mu vanemad on terve elu naernud, et ma justkui elan vees. Nii juba pisikesest peale. Iga kord, kui me mereranda läksime, jooksin esimesena vette ja tulin viimasena välja. Vesi on minu jaoks alati väga teraapiline olnud,“ tunnistab lauljatar Grete Paia.

Seega pole imestada, et Grete naudib ka tünnisaunas mõnulemist. „Kuna veedan järjest rohkem aega oma Saaremaa lapsepõlvekodus, olen mõelnud, et seal võiks olla tünnisaun. Olen seda pererahvale juba mitu suve rääkinud, siiani ei võtnud nad vedu. Aga siis ma hakkasin neid hirmutama, et võtan hoopis siidikanad. Selle kõrval tundus tünn väga okei asi – muidu tulen veel kanadega,“ seletab Grete naerusuiselt.

Pereliikmete hulgas näitas esimesi leebumismärke Grete vanaema, kes võttis sel kevadel ise teemaks kümblustünni soetamise. „Ma usun, et covid on kindlasti suurendanud tünnisaunade populaarust, sest alati ei olnud võimalik spaasse minna. Seda on nii paljudes aedades näha,“ märgib lauljatar.

Niisiis ongi nüüdseks Grete Saaremaa kodu hoovi paigaldatud Lingalaiu stiilne kümblustünn. „Lingalaiu disain on kaunis ja mulle on jäänud mulje, et just nemad pakuvad kõige kvaliteetsemaid kümblustünne. Ka nende lähenemine on väga personaalne ning mul oli võimalik ise valida sisu ja muud lisad,“ kiidab noor naine.

Grete valis välja Lingalaiu parima ja kõige luksuslikuma mudeli: Lux. „Kui juba võtta tünnisaun, siis ikka nii, et on võetud – mitte sedaviisi, et tahaks mõne aja pärast uut ja paremat. Lux on kõige rohkemate lisadega ning selle sisu on ergonoomiline ehk keha järgi voolitud. Mulle meeldis ka see, et ahi ei ole eraldiseisev osa tünnist, vaid sisse integreeritud. Lisaks on Lux veel eriti ilusa välimusega – silmailu peab olema!“ selgitab Grete. Muuseas, integreeritud ahi on kauni klaasuksega ning tekitab pimedamal ajal kaminaefekti.

gretepaia | 2024Lux kümblustünni mahub korraga seitse-kaheksa inimest, nii et seal saab mugavalt istuda ka suurema seltskonnaga. „Ma tegelikult ei oskagi veel öelda, kes seda kümblustünni eelkõige kasutama hakkavad. Ilmselt mina ja mu sõbrad, aga loodan, et ema, isa ja vanavanemad harjuvad ka ära,“ lausub Grete ja lisab: „Kuna mu töö nõuab palju suhtlemist ja seltskonnas olemist, siis laen ma ennast tegelikult ajal, kui olen täiesti üksi. Usun, et tünnisaun on hea koht täitsa omaette olemseks.“

Üldiselt on Grete alati olnud väga suur spaas käija, kuid viimastel aastatel on nii kiire olnud, et spaatama väga palju ei jõua. Nüüd on tänu kümblustünnile võimalik spaamõnusid nautida otse koduaias! „Ma arvan, et koduspaa ongi tegelikult kõige parem variant,“ leiab ta.

Hiljuti kuulutati Grete ka Eesti kõige seksikamaks naiseks. Lauljatar on arvamusel, et kauni välimusega on tihedalt seotud just iseenda eest hoolitsemine ja lõõgastumine. „Minu elutempo on muidugi praegusel ajal nii kaootiline, et tuleb ette perioode, kus magan kõigest neli tundi… Hetkel saan veel selle peal liugu lasta, et olen 26-aastane, aga pikka pidu vist enam ei ole – peab iluune peale rohkem mõtlema,“ naerab Grete ja ütleb seejärel tõsisema häälega: „Aga muidu on kindlasti oluline puhata, lõõgastuda ja enda eest hoolitseda. Et olla seksikas ja enesekindel, pead ennast tundma hästi, puhanuna ja mugavalt.“

Niisiis soovitab Grete hea enesetunde ja välimuse nimel võtta hetki iseenda jaoks. „Kasvõi ühel õhtul ja tund aega – see kõik teeb enesetunde paremaks. Veeprotseduurid on nahale nagunii head.“

Kuigi kümblustünn on ideaalne aastaringselt, ootab Grete eelkõige talvist tünnis mõnulemist. „Õues on 15 külmakraadi, karvamütsid on peas, soojeneda tünnis ja siis hüpata lumme – see on nii mõnus! Talvel on tünnisaun palju ekstreemsem kogemus,“ sõnab ta.

Kui tahad olla sama kaunis, enesekindel ja puhanud nagu Grete, siis tutvu meie kümblustünnide valikuga SIIN.

Sisustusarkkitehdit: haluatko kauan kestävän ja tyylikkään kylpytynnyrin? Kiinnitä huomiota juuri näihin yksityiskohtiin!

179A0407 rotated e1647888221542 | 2024

Omakotitalojen ja rivitalojen pihoilla näkee yhä enemmän kylpytynnyreitä. Toisaalta ihmisiä kiehtoo mahdollisuus nauttia minispa-elämyksistä suoraan kotipihalla, mutta toisaalta kyseessä on myös poikkeuksellinen puutarhaa kaunistava elementti. Miten sitten valitaan sellainen kylpytynnyri, joka sopii pihallesi ihanteellisesti? Sisustusarkkitehdit Heinike Luht ja Kristiina Puusepp neuvovat.

Kylpytynnyri tuo ympäri vuoden arkielämään runsaasti piristäviä elämyksiä ja siitä nauttivat sekä keho että sielu. Se auttaa rentoutumaan, voimaan henkisesti ja fyysisesti paremmin ja saamaan paremman unen, joka puolestaan vie päivän toimissa tuotteliaisuuden täysin uudelle tasolle.

Koska kylpytynnyri on kotipuutarhassa melkoisen huomiota herättävä yksityiskohta, on tärkeää, että pihalle antaisi ilmettä silmiä hivelevä harmonia ja eleganssi. Kylpytynnyriä valittaessa on tietysti ensimmäinen kysymys se, miten iso sen tulisi olla. ”Tässä kannattaa lähteä yksinkertaisesti siitä, miten paljon pihalla on tilaa ja miten isolla seurueella haluat tynnyristä nauttia. Luonnollisesti isoon tynnyriin on toisinaan mukavaa levittäytyä yksinäänkin”, sisustusarkkitehti Heinike kommentoi. Kylpytynnyri voisi kuitenkin olla riittävän iso, että siihen mahtuisi viettämään mukavaa iltaa ystävien tai perheen kanssa.

Millaisella lämmityksellä varustettu kylpytynnyri?

Toinen ja ei suinkaan vähämerkityksinen yksityiskohta on omaan elämäntapaan sopivan lämmitysmuodon valinta. ”Jos aiot alkaa käyttää kylpytynnyriä vain viikonloppuisin, helpoin ratkaisu on puulämmitteinen uuni. Jos taas haluat käydä vesinautinnoissa useammin kuin kerran viikossa ja jatkaa niitä esimerkiksi ympäri vuoden, niin paras valinta on sähkölämmitys”, Heinike opastaa. Siinä tapauksessa on varmasti järkevää lisätä varusteisiin myös suodatinjärjestelmä, joka auttaa pitämään veden aina puhtaana ja käyttökelpoisena.

Jotta veden lämmittäminen ja sen jälkeen lämpimänä pitäminen olisi mahdollisimman energiatehokasta, kannattaa valita kylpytynnyri, jonka sisus on toiselta puolelta päällystetty erityisellä eristysvaahdolla. ”Veden lämmittämiseen kuluvan ajan ja energian minimoimiseksi myös termokate on korvaamaton apuri. Se auttaa varmistamaan paitsi energiatehokkuuden myös sen, että kylpytynnyristä pysyy poissa kaikki se, mitä siihen ei saisi sattua, kuten esimerkiksi puunlehdet, siitepöly, sade ja lumi. Kate on tärkeä myös turvallisuuden kannalta, varsinkin jos perheessä on pikkulapsia”, Heinike lisää.

Turvallisuus on tietysti myös muilta osin tärkeää. Uunilämmitteisen kylpytynnyrin osalta turvallisuuden auttavat varmistamaan savupiipun suojaverkko ja kipinäsuoja, ja mikä koskee kaikkia sähkölaitteita, niin luonnollisesti kannattaa tässäkin varmistaa, että kyseessä on todellakin laadukas tekniikka.

Heinike Luht ja Kristiina PuuseppVedenalaiset valaistusratkaisut luovat mukavaa tunnelmaa

Kun koko ja lämmitystapa on valittu, niin siihen, että kylpytynnyristä tulisi todellinen kotispa, tulee seuraavaksi kiinnittää huomiota toimivuuteen. ”Hyvät hierontajärjestelmät voivat esimerkiksi auttaa sinua vapautumaan hyvin helposti lihasjännityksistä ja monenlaisista kivuista. Samoin ilmahieronta eli toisin sanoen porejärjestelmä stimuloi ja vahvistaa verenkiertojärjestelmää ja elimistön yleistä vastustuskykyä. Vedenalaiset valaistusratkaisut puolestaan tulevat apuun juuri sen oikean ilmapiirin ja tunnelman luomisessa”, Kristiina kuvailee.

Markkinoilla on hyvin eri hintaluokan kylpytynnyreitä, mutta Kristiina muistuttaa kuitenkin, että pelkästään hinnasta ja nopeasti toimitusajasta ei kannattaisi lähteä. Kun valitaan oikea kylpytynnyri, se voi olla palveluksessasi jopa parikymmentä vuotta! Juuri tällaisia ovat viime aikoina runsaasti suosiota saavuttaneet Lingalaidin kylpytynnyrit.

Laadusta puhuttaessa kannattaa tekniikan lisäksi kiinnittää huomiota myös kylpytynnyrin perusosiin, kuten ulkovuoraukseen käytettävään puuhun ja sisäpinnan viimeistelymateriaaleihin. Kaikkia lasikuituisia pintakatemateriaaleja ei ole luotu kestämään suuria lämpötilan vaihteluita eikä esimerkiksi veden desinfioinnissa käytettäviä aineita. Samoin puuosien käyttöiän määrää niiden käsittelytapa. Tämä tietäen kannattaa tutkia, onko valmistaja ajatellut kylpytynnyrin pitkää käyttöikää, ja miten”, Kristiina lisää. Lingalaidin kylpytynnyrien osalta esimerkiksi vuorauksena on käytetty ainoastaan luontoystävällistä ja erityisen pitkäkestoista lämpökäsiteltyä puuta ja sisäosassa ehdottomasti korkealaatuisinta ja erityisellä pintakatteella varustettua lasikuitua.

Jos sinäkin haet laadukasta, tyylikästä ja kauan kestävää terassiammetta tai kylpytynnyriä, jolla on sisustusarkkitehtien hyväksyntä, niin tutustu Lingalaidin tuotevalikoimaan tässä

Interior architects: want an elegant hot tub with long life? Pay attention to these nuances!

179A0407 rotated e1647887822950 | 2024More and more hot tubs can be seen in the courtyards of private houses and terraced houses. If, on the one hand, people are attracted to the opportunity to enjoy a mini-spa right in their backyard, but on the other hand, it is also a special element that decorates the garden. But how do you choose the hot tub that fits your yard perfectly? Interior architects Heinike Luht and Kristiina Puusepp give advice.

The hot tub brings a lot of bright experiences to everyday life all year round and pampers both your body and mind. It helps to relax, feel better emotionally and physically, and brings better sleep, which in turn leads to a whole new level of productivity in your daily routine.

As the hot tub is a very striking element in the home yard, it is important for enchanting harmony and elegance to be present in the yard. The first question, of course, when choosing a hot tub is how big it could be. “Here you should start with how much space there is in the yard and in how big of a company you want to enjoy the hot tub. Of course, it is sometimes nice to relax alone in a large tub,” comments interior designer Heinike. However, the hot tub could be big enough to enable spending a nice evening with friends or family.

What kind of heating should the hot tub have?

The second and not insignificant detail is to choose a heating method that suits your lifestyle. “If you plan to start using the hot tub only on weekends, the easiest solution is a wood-burning stove. However, if you want to enjoy the pleasures of water more often than once a week, all year round, then the best choice is electric heating,” Heinike points out. In this case, it is definitely wise to include a filter system in the equipment, which helps to keep the water clean and usable at all times.

IMG 5548 | 2024In order for heating the water and keeping it warm to be as energy-saving as possible, you should choose a hot tub, the inside of which is covered with special insulation foam. “Thermal coating is also an indispensable helper to minimize the time and energy required to heat water. In addition to ensuring energy efficiency, it helps keep out of tub everything that doesn’t belong there, such as leaves, pollen, rain, and snow. The cover is also important in ensuring safety, especially if there are small children in the family,” adds Heinike.

Of course, safety is not insignificant in other respects either. With a stove-heated hot tub, safety is ensured by the chimney heat shield and the spark arrester, and as far as all electrical equipment is concerned, you should definitely ensure that this is a truly high-quality technique.

Underwater lighting solutions create a pleasant atmosphere

Once the size and heating method have been chosen, in order for the hot tub to become a real home spa, the next step is to focus on functionality. “Good massage systems, for example, can help you get rid of muscle tension and various pains very easily. Air massage, in other words, the bubble system, also stimulates the nervous system strengthens the blood vessels and the body’s overall resistance. Underwater lighting solutions, in turn, contribute to creating exactly the right atmosphere and mood,” says Kristiina.

There are hot tubs in the market in a very different price range, but Kristiina emphasizes that one should not only look at the cost and fast delivery time alone. If you choose the right hot tub, it can serve you for 20 years! This is what Lingalaid hot tubs that have recently gained a lot of popularity are like.

When it comes to quality, in addition to technology, you should pay attention to the main parts of the hot tub, such as wood used for exterior cladding and interior finishing materials. Not all fiberglass coating materials are designed to withstand large changes in temperature or, for example, water disinfection agents. The lifespan of wooden parts is also determined by the way they are treated. Knowing this, you should investigate whether and how the manufacturer has thought about ensuring the longevity of the hot tub,” adds Kristiina. In the case of Lingalaid hot tubs, for example, only environmentally friendly and especially long-lasting heat-treated wood has been used for the lining and fiberglass with the highest quality and special coating on the inside.

If you are also looking for a high-quality, elegant, and long-lasting terrace bath or hot tub with the approval of interior architects, check out the Lingalaid product range here

Sisearhitektid: tahad pika elueaga elegantset kümblustünni? Pööra tähelepanu just nendele nüanssidele!

Modell kümblustünniga Järjest enam on eramajade ja ridaelamute hoovis märgata kümblustünni. Kui ühelt poolt köidab inimesi võimalus otse oma koduhoovis minispaad nautida, siis teisalt on tegemist ka erilise aeda kaunistava elemendiga. Kuidas aga valida kümblustünn, mis sobiks ideaalselt sinu hoovi? Sisearhitektid Heinike Luht ja Kristiina Puusepp annavad nõu.

 Kümblustünn toob aastaringselt igapäevaellu rohkelt kirgastavaid elamusi ning teeb head nii kehale kui vaimule. See aitab lõõgastuda, tunda end paremini emotsionaalselt ja füüsiliselt ning toob parema une, mis omakorda viib täiesti uuele tasemele produktiivsuse päevastes toimetustes.

Kuna kümblustünn on koduaias vägagi silmatorkav element, on oluline, et hoovist vaataks vastu silma paitav harmoonia ja elegants. Kümblustünni valides on muidugi esimene küsimus, kui suur see olla võiks. „Siin tasub lähtuda lihtsalt sellest, kui palju leidub aias ruumi ja kui suure seltskonnaga soovite tünni nautida. Loomulikult on suures tünnis vahel ka üksinda mõnus laiutada,“ kommenteerib sisearhitekt Heinike. Küll aga võiks kümblustünn olla piisavalt suur, et mahuks sõprade või perega mõnusat õhtut veetma.

Millise küttega kümblustünn?

Teiseks ja mitte vähetähtsaks detailiks on valida oma elustiiliga sobiv kütteviis. „Kui plaanite kümblustünni hakata kasutama ainult nädalavahetustel, siis on lihtsaimaks lahenduseks puuküttel ahi. Kui aga soovite nautida veemõnusid sagedamini, kui kord nädalas ning niimoodi näiteks aastaringselt, siis on parimaks valikuks elektriküte,“ toob Heinike välja. Sellisel puhul on kindlasti mõistlik lisada varustusse ka filtrisüsteem, mis aitab hoida vee alati puhta ja kasutuskõlblikuna.

Et vee üleskütmine ja hiljem soojana hoidmine oleks võimalikult energiasäästlik, tasub valida kümblustünn, mille sisu oleks teiselt poolt kaetud spetsiaalse soojustusvahuga. „Vee kütmisele kuluva aja ja energia minimeerimiseks on asendamatu abiline ka termokate. See aitab lisaks energiatõhususe tagamisele hoida kümblustünnist eemal kõik selle, mis sinna sattuma ei peaks, näiteks puulehed, õietolm, vihm ja lumi. Samuti on kate oluline turvalisuse tagamisel eriti, kui peres on väikelapsi,“ lisab Heinike.

Turvalisus ei ole muidugi ka muus osas väheoluline. Ahiküttega kümblustünni juures aitavad ohutust tagada korstna kuumusvarje ja sädemepüüdja ning mis puutub kõikidesse elektriseadmetesse, siis loomulikult tasub siinjuures kindlustada, et tegemist oleks tõeliselt kvaliteetse tehnikaga.

Heinike Luht ja Kristiina PuuseppVeealused valguslahendused loovad mõnusa atmosfääri

Kui suurus ja kütteviis valitud, siis selleks, et kümblustünnist tõeline koduspaa saaks, tuleb järgmiseks suunata tähelepanu funktsionaalsusele. „Head massaažisüsteemid näiteks võivad aidata teil väga lihtsalt vabaneda lihaspingetest ja mitmesugustest valudest. Samuti stimuleerib õhkmassaaž ehk teisisõnu mullisüsteem närvisüsteemi, tugevdab veresoonkonda ja organismi üldist vastupanuvõimet. Veealused valguslahendused aga tulevad appi just täpselt selle õige õhustiku ja meeleolu loomisel,“ kõneleb Kristiina.

Turul on väga erinevas hinnaklassis kümblustünne, kuid Kristiina paneb südamele, et ainult maksumusest ja kiirest tarneajast lähtuda ei tohiks. Kui valida õige kümblustünn, siis võib see teenida sind ka 20 aastat! Just niisugused on viimasel ajal rohkelt populaarsust kogunud Lingalaiu kümblustünnid.

Kvaliteedist rääkides tasub lisaks tehnikale pöörata tähelepanu ka kümblustünni põhiosadele, nagu välisvooderduseks kasutatav puit ja sisepinna viimistlusmaterjalid. Mitte kõik klaasplasti pinnakatte materjalid pole loodud taluma suuri temperatuurimuutuseid ega ka näiteks vee desinfitseerimiseks kasutatavaid vahendeid. Samuti määrab puitosade eluea nende töötlusviis. Seda teades tasub uurida, kas ja kuidas on tootja kümblustünni pikaealisuse tagamise peale mõelnud,“ lisab Kristiina. Lingalaiu kümblustünnide puhul näiteks on vooderduseks kasutatud ainult loodussõbralikku ja eriti kauakestvat termotöödeldud puitu ning siseosas kompromissitult kõrgeima kvaliteedi ja spetsiaalse pinnakattega klaasplasti.

Kui sinagi otsid kvaliteetset, elegantset ja pikaealist terrassivanni või kümblustünni, millel oleks sisearhitektide heakskiit, siis tutvu Lingalaiu tootevalikuga siin