Skip to main content

5 Asja mida peaks teadma ennem, kui soetate kümblustünni.

Väga paljud meist näevad kuskil või kellegi juures asju, mida tahaks kohe endale ka osta. Sellised ostud tulevad alati emotsiooni pealt( ilus, mugav, lihtne kasutada,  täpselt see mida vajan), mis toob alatihti kaasa mured ja probleemid, millest ei ole inimesed teadlikud.

Täpselt nii on ka kümblustünni ostmisel. Nähakse kuskil reklaamis, sõbra juures või kuidas naabrile just toodi uhke ja ilus kümblustünn. Meie, Lingalaiu poliitika on olla kliendi kõrval ostu idee tekkimisest kuni edaspidise tehnilise toega lõpetades.

Paljud kliendid teavad millist kümblustünni nad soovivad ja teavad kuidas asi käib, sest naabrimehel on ja ta nägi, kui see toodi ja paigaldati. Tekib ideoloogia ,et ma tean täpselt kuidas asi käib.

Aga kas ikka teab?

Ma võtan kokku ühe kümblustünni kasutamisejuhendi, laotan selle laiali, värvin punaseks ning panen kokku nii, et iga klient ja selle artikli lugeja saab aru, mida peaks teadma enne kümblutünni soetamist.

 

1.KÜMBLUSTÜNNI PAIGALDAMINE

Kui teie kümblustünn on puitküttega, siis valige selle asukoht ennekõike tuleohutusele mõeldes. Siiski pole vähemtähtis ka see, et tünn, ahi ja kõik muu juurdekuuluv oleks paigutatud tasasele, looditud ning tugevale aluspinnale. Ebatasane pind ei sobi ka lihtsalt kümblustünni hoiustamiseks.

Aluspinnaks sobib ideaalselt kõnniteeplaatidest, kiviparketist, betoonist või vähemalt 20cm paksusest, tihendatud killustikust alus. Kui plaanite kümblustünni paigutada terrassile, siis veenduge kindlasti enne, et terrassi kandekonstruktsioon on piisav veega täidetud kümblustünni massi taluma. Kahtluste korral pidage nõu ehitusinseneriga! Keelatud on asetada kümblustünni otse murule, samuti puupakkude-klotside, kiviplokkide või muu sarnase peale!

kümblustünn-mis-on-valesti-paigaldatud Screenshot 2022 08 08 091628 | 2023 kümblustünn-mis-on-õigesti-paigaldatud

 

2.AHJU PAIGALDAMINE

Ahju õigeks paigaldamiseks valmistage ette samal tasapinnal ja samaväärne alus nagu kümblustünni puhul. Asetage ahi kümblustünni küttevoolikutega varustatud küljele, selliselt, et ahju veetoru otsad oleks võimalikult tünnist väljaulatuvate voolikute otste vastu. Sättige voolikute otsad ahju torude peale ning nihutage ahju ettevaatlikult tünni suunas, kuni ahju veetorud on lõpuni vooliku sees. Seejärel asetage voolikutel olevad kinnitusklambrid umbes 3 cm kaugusele ahju tagaseinast ning pingutage klambrid mutrivõtme või kruvikeerajaga.

3.KÜMBLUSTÜNNI TÄITMINE VEEGA.

Enne kümblustünni täitmist veega veenduge, et ahju tagaosas asuv tühjenduskraan oleks suletud. Juhul, kui te ei kasuta kümblustünni täitmiseks selle alumises servas olevat kiirliidest, siis veenduge et ka see kraan oleks suletud. Kasutage puhast magevett PH tasemega vahemikus 7 – 7,4 Vee PH taseme reguleerimiseks võib kasutada spetsiaalseid tablette ning vee desinfitseerimiseks aktiivhapniku tablette. Kloori sisaldavate veepuhastusvahendite kasutamine on keelatud!

JÄÄTUMISOHT!

Pidage meeles, et vesi jäätub, kui õhutemperatuur langeb allapoole 0°C! Jäätuv vesi paisub ning võib sellega tekitada pöördumatut kahju  ahjule, tühjendustrapile, voolikutele ning seadmetele. Miinuskraadide korral tuleb veega täidetud kümblustünn kohe ka üles kütta.

 

4.KÜTMINE

179A1169 | 2023

 

Ärge süüdake tuld ahjus enne, kui veetase on katnud kõik kümblustünnis olevad avad! Kasutage kütmiseks kuiva puitu. Alustage peenemate pirdude ja halgudega. Tule alustamiseks võib kasutada ka süütetablette. Keelatud on kütta ahju kivisöe või briketiga! Ideaalne veetemperatuur kümblemiseks on vahemikus 38-40°C Kiireima tulemuse vee üleskütmisel saavutate, kui hoiate tuld ühtlaselt tugevana ning lisate regulaarselt kütust. Pärast soovitud temperatuuri saavutamist lõpetage intensiivne kütmine. Vältige ülekütmist! See vähendab ahju eluiga ning samuti võib liigselt kuum vesi põhjustada põletust! Pärast kümblemist, kui söed on jahtunud, tühjendage tünnisaun veest.

JÄÄTUMISOHT!

Pidage meeles, et vesi jäätub, kui õhutemperatuur langeb allapoole 0°C! Jäätuv vesi paisub ning võib sellega tekitada pöördumatut kahju ahjule, tühjendustrapile, voolikutele ning seadmetele. Miinuskraadide korral tuleb 38°C temperatuurini köetud tünnisaun, ahi ning juurdekuuluvad seadmed pärast tule kustumist koldes veest tühjendada hiljemalt 24 tunni jooksul. Ärge unustage tühjendamast ka ahju põhja! Selleks otstarbeks ettenähtud kraan asub ahju tagaküljel, ahju ja tünnisauna vahel.

5.HOOLDUS

Et teie tünnisaun pakuks rõõmu ja silmailu võimalikult kaua, vajab see pisut elementaarset hoolitsust. tünnisauna  sisepinnale kogunenud veesetet, surnud naha osakesi ja muud mustust on kõige lihtsam eemaldada kohe pärast  tühjendamist. Selleks sobivad ideaalselt pehme lapp, soe vesi ja kodused nõudepesu vahendid. Tõrksamate plekkide eemaldamiseks võib kasutada ka sidrunhapet. Tünnisaun termopuidust vooder ning muud puitosad muutuvad UV kiirguse toimel aja jooksul järk-järgult heledamaks. Tumedama tooni taastamiseks ning puitdetailide eluea pikendamiseks võib tünnisauna puitpindu töödelda puiduõliga. Selleks piisab ühest korrast aastas. Pärast tünnisauna kasutamist tühjendage ahi alati tuhast.

Et tünnisaunas olev vesi püsiks võimalikult kaua ilus, puhas ja selge on vaja seda puhastada veepuhastus ainetega. Vee puhastus aineid on kolme sorti: Desinfitseeriv aine, Vett kirgastav aine ja kümblustünni torustikku puhastav aine.

Kõiki eelnevalt nimetatud puhastus aineid on võimalik soetada ka meie e-poest .

 

Meile Lingalaius on alati olnud eesmärk luua head tunnet. Et see hea tunne säiliks peaks selle eest ka hoolt kandma, kui me ise ei saa appi tulla siis vajadusel saame me teile anda vastavad tööriistad ning juhendid, et kõik oleks parimas korras.

Naudi iidseid vannimõnusid! Jaapani stiilis ofuro tippklassi terrassivannid tervendavad nii keha kui ka vaimu

Terves kehas, terve vaim! Just see teadatuntud lause inspireeris Lingalaiu meistreid looma midagi tõeliselt head ja luksuslikku, võttis eeskuju jaapanlastest. Selleks, et soe ja mõnus nauding jõuaks inimeste kodudesse, lõid jaapanlased neljakandilise, kompaktse ja kuumaks köetava vanni OFURO. Ka Lingalaiu tippklassi terrassivannid kannavad selle auks nime OFURO. Lõõgastav kuum vann on kättesaadav kõigile!

Terrassivann OFURO on ehtne koduspaa, mille iidne jaapani disain ja luksuslik välimus mõjub terrassil, tagaaias või sauna eesruumis. See on nagu hindamatu juveel, millelt ei saa silmi!

DJI 0074 | 2023Ettevõtte soov on olnud alati pakkuda head ja luksusliku tunnet võimalikult paljudele inimestele korraga. OFURO oma olemuselt on säästlik, mõnus, tervislik ja sellest võivad saada mõnu koguni mitu inimest korraga. Antud terrassivann on täpselt nii suur, et mahutada ära terve pere ja lisaks jagada seda oma lähedaste sõpradega.

Lingalaiu terrassivannide puhul on siseosas kasutatud kompromissitult kõrgeima kvaliteedi ja spetsiaalse pinnakattega klaasplasti. Et tegemist oleks toote nimele kohaselt kuuma vanniga, on meistrite kätte usaldatud professionaalsed ja võimsad ahjud.

OFURO on kõige säästlikum igapäevane viis reisida pere ja sõpradega Jaapanisse iidseid vannimõnusi nautima. OFURO ei ole lihtsalt terrassivann, vaid on iidne rituaal, mis tervendab keha ja vaimu, tuues kõige luksuslikumal viisil kokku inimesi, et seda kõike koos nautida. Terrassivann pakub head tunnet aastaringselt — nii soojal suvel kui ka kargel talvel.

Terrassivannis mõnulemine maandab stressitaset, mõjub hästi südamele ning leevendab seljavalu. Tippmodelli Agne Vaheri jaoks on terrassivann tema elu tavapärane osa – mõnikord naudib ta veemõnusid isegi kolm tundi korraga. „Peale pikki töiseid päevi tekitab terrassivann hea enesetunde ja kvaliteetsema une!“ kiidab Agne ning lisab: „Samuti on peale trenni lõõgastus lihastele väga hea ning plussiks seegi, et väikesel viisil kalorite kulutus jätkub.“

Eesti kõige seksikam naine Grete Paia: armastan tünnisaunas mõnuleda – veeprotseduurid teevad nahale head

AD9A9149 | 2023„Mu vanemad on terve elu naernud, et ma justkui elan vees. Nii juba pisikesest peale. Iga kord, kui me mereranda läksime, jooksin esimesena vette ja tulin viimasena välja. Vesi on minu jaoks alati väga teraapiline olnud,“ tunnistab lauljatar Grete Paia.

Seega pole imestada, et Grete naudib ka tünnisaunas mõnulemist. „Kuna veedan järjest rohkem aega oma Saaremaa lapsepõlvekodus, olen mõelnud, et seal võiks olla tünnisaun. Olen seda pererahvale juba mitu suve rääkinud, siiani ei võtnud nad vedu. Aga siis ma hakkasin neid hirmutama, et võtan hoopis siidikanad. Selle kõrval tundus tünn väga okei asi – muidu tulen veel kanadega,“ seletab Grete naerusuiselt.

Pereliikmete hulgas näitas esimesi leebumismärke Grete vanaema, kes võttis sel kevadel ise teemaks kümblustünni soetamise. „Ma usun, et covid on kindlasti suurendanud tünnisaunade populaarust, sest alati ei olnud võimalik spaasse minna. Seda on nii paljudes aedades näha,“ märgib lauljatar.

Niisiis ongi nüüdseks Grete Saaremaa kodu hoovi paigaldatud Lingalaiu stiilne kümblustünn. „Lingalaiu disain on kaunis ja mulle on jäänud mulje, et just nemad pakuvad kõige kvaliteetsemaid kümblustünne. Ka nende lähenemine on väga personaalne ning mul oli võimalik ise valida sisu ja muud lisad,“ kiidab noor naine.

Grete valis välja Lingalaiu parima ja kõige luksuslikuma mudeli: Lux. „Kui juba võtta tünnisaun, siis ikka nii, et on võetud – mitte sedaviisi, et tahaks mõne aja pärast uut ja paremat. Lux on kõige rohkemate lisadega ning selle sisu on ergonoomiline ehk keha järgi voolitud. Mulle meeldis ka see, et ahi ei ole eraldiseisev osa tünnist, vaid sisse integreeritud. Lisaks on Lux veel eriti ilusa välimusega – silmailu peab olema!“ selgitab Grete. Muuseas, integreeritud ahi on kauni klaasuksega ning tekitab pimedamal ajal kaminaefekti.

gretepaia | 2023Lux kümblustünni mahub korraga seitse-kaheksa inimest, nii et seal saab mugavalt istuda ka suurema seltskonnaga. „Ma tegelikult ei oskagi veel öelda, kes seda kümblustünni eelkõige kasutama hakkavad. Ilmselt mina ja mu sõbrad, aga loodan, et ema, isa ja vanavanemad harjuvad ka ära,“ lausub Grete ja lisab: „Kuna mu töö nõuab palju suhtlemist ja seltskonnas olemist, siis laen ma ennast tegelikult ajal, kui olen täiesti üksi. Usun, et tünnisaun on hea koht täitsa omaette olemseks.“

Üldiselt on Grete alati olnud väga suur spaas käija, kuid viimastel aastatel on nii kiire olnud, et spaatama väga palju ei jõua. Nüüd on tänu kümblustünnile võimalik spaamõnusid nautida otse koduaias! „Ma arvan, et koduspaa ongi tegelikult kõige parem variant,“ leiab ta.

Hiljuti kuulutati Grete ka Eesti kõige seksikamaks naiseks. Lauljatar on arvamusel, et kauni välimusega on tihedalt seotud just iseenda eest hoolitsemine ja lõõgastumine. „Minu elutempo on muidugi praegusel ajal nii kaootiline, et tuleb ette perioode, kus magan kõigest neli tundi… Hetkel saan veel selle peal liugu lasta, et olen 26-aastane, aga pikka pidu vist enam ei ole – peab iluune peale rohkem mõtlema,“ naerab Grete ja ütleb seejärel tõsisema häälega: „Aga muidu on kindlasti oluline puhata, lõõgastuda ja enda eest hoolitseda. Et olla seksikas ja enesekindel, pead ennast tundma hästi, puhanuna ja mugavalt.“

Niisiis soovitab Grete hea enesetunde ja välimuse nimel võtta hetki iseenda jaoks. „Kasvõi ühel õhtul ja tund aega – see kõik teeb enesetunde paremaks. Veeprotseduurid on nahale nagunii head.“

Kuigi kümblustünn on ideaalne aastaringselt, ootab Grete eelkõige talvist tünnis mõnulemist. „Õues on 15 külmakraadi, karvamütsid on peas, soojeneda tünnis ja siis hüpata lumme – see on nii mõnus! Talvel on tünnisaun palju ekstreemsem kogemus,“ sõnab ta.

Kui tahad olla sama kaunis, enesekindel ja puhanud nagu Grete, siis tutvu meie kümblustünnide valikuga SIIN.

Sisearhitektid: tahad pika elueaga elegantset kümblustünni? Pööra tähelepanu just nendele nüanssidele!

Modell kümblustünniga Järjest enam on eramajade ja ridaelamute hoovis märgata kümblustünni. Kui ühelt poolt köidab inimesi võimalus otse oma koduhoovis minispaad nautida, siis teisalt on tegemist ka erilise aeda kaunistava elemendiga. Kuidas aga valida kümblustünn, mis sobiks ideaalselt sinu hoovi? Sisearhitektid Heinike Luht ja Kristiina Puusepp annavad nõu.

 Kümblustünn toob aastaringselt igapäevaellu rohkelt kirgastavaid elamusi ning teeb head nii kehale kui vaimule. See aitab lõõgastuda, tunda end paremini emotsionaalselt ja füüsiliselt ning toob parema une, mis omakorda viib täiesti uuele tasemele produktiivsuse päevastes toimetustes.

Kuna kümblustünn on koduaias vägagi silmatorkav element, on oluline, et hoovist vaataks vastu silma paitav harmoonia ja elegants. Kümblustünni valides on muidugi esimene küsimus, kui suur see olla võiks. „Siin tasub lähtuda lihtsalt sellest, kui palju leidub aias ruumi ja kui suure seltskonnaga soovite tünni nautida. Loomulikult on suures tünnis vahel ka üksinda mõnus laiutada,“ kommenteerib sisearhitekt Heinike. Küll aga võiks kümblustünn olla piisavalt suur, et mahuks sõprade või perega mõnusat õhtut veetma.

Millise küttega kümblustünn?

Teiseks ja mitte vähetähtsaks detailiks on valida oma elustiiliga sobiv kütteviis. „Kui plaanite kümblustünni hakata kasutama ainult nädalavahetustel, siis on lihtsaimaks lahenduseks puuküttel ahi. Kui aga soovite nautida veemõnusid sagedamini, kui kord nädalas ning niimoodi näiteks aastaringselt, siis on parimaks valikuks elektriküte,“ toob Heinike välja. Sellisel puhul on kindlasti mõistlik lisada varustusse ka filtrisüsteem, mis aitab hoida vee alati puhta ja kasutuskõlblikuna.

Et vee üleskütmine ja hiljem soojana hoidmine oleks võimalikult energiasäästlik, tasub valida kümblustünn, mille sisu oleks teiselt poolt kaetud spetsiaalse soojustusvahuga. „Vee kütmisele kuluva aja ja energia minimeerimiseks on asendamatu abiline ka termokate. See aitab lisaks energiatõhususe tagamisele hoida kümblustünnist eemal kõik selle, mis sinna sattuma ei peaks, näiteks puulehed, õietolm, vihm ja lumi. Samuti on kate oluline turvalisuse tagamisel eriti, kui peres on väikelapsi,“ lisab Heinike.

Turvalisus ei ole muidugi ka muus osas väheoluline. Ahiküttega kümblustünni juures aitavad ohutust tagada korstna kuumusvarje ja sädemepüüdja ning mis puutub kõikidesse elektriseadmetesse, siis loomulikult tasub siinjuures kindlustada, et tegemist oleks tõeliselt kvaliteetse tehnikaga.

Heinike Luht ja Kristiina PuuseppVeealused valguslahendused loovad mõnusa atmosfääri

Kui suurus ja kütteviis valitud, siis selleks, et kümblustünnist tõeline koduspaa saaks, tuleb järgmiseks suunata tähelepanu funktsionaalsusele. „Head massaažisüsteemid näiteks võivad aidata teil väga lihtsalt vabaneda lihaspingetest ja mitmesugustest valudest. Samuti stimuleerib õhkmassaaž ehk teisisõnu mullisüsteem närvisüsteemi, tugevdab veresoonkonda ja organismi üldist vastupanuvõimet. Veealused valguslahendused aga tulevad appi just täpselt selle õige õhustiku ja meeleolu loomisel,“ kõneleb Kristiina.

Turul on väga erinevas hinnaklassis kümblustünne, kuid Kristiina paneb südamele, et ainult maksumusest ja kiirest tarneajast lähtuda ei tohiks. Kui valida õige kümblustünn, siis võib see teenida sind ka 20 aastat! Just niisugused on viimasel ajal rohkelt populaarsust kogunud Lingalaiu kümblustünnid.

Kvaliteedist rääkides tasub lisaks tehnikale pöörata tähelepanu ka kümblustünni põhiosadele, nagu välisvooderduseks kasutatav puit ja sisepinna viimistlusmaterjalid. Mitte kõik klaasplasti pinnakatte materjalid pole loodud taluma suuri temperatuurimuutuseid ega ka näiteks vee desinfitseerimiseks kasutatavaid vahendeid. Samuti määrab puitosade eluea nende töötlusviis. Seda teades tasub uurida, kas ja kuidas on tootja kümblustünni pikaealisuse tagamise peale mõelnud,“ lisab Kristiina. Lingalaiu kümblustünnide puhul näiteks on vooderduseks kasutatud ainult loodussõbralikku ja eriti kauakestvat termotöödeldud puitu ning siseosas kompromissitult kõrgeima kvaliteedi ja spetsiaalse pinnakattega klaasplasti.

Kui sinagi otsid kvaliteetset, elegantset ja pikaealist terrassivanni või kümblustünni, millel oleks sisearhitektide heakskiit, siis tutvu Lingalaiu tootevalikuga siin

Tervist turgutav tünnisaun – ideaalne viis veeta pensionipõlv oma koduspaas, loe lähemalt miks!

Tünnisaun-pensionärid Kuumad suveilmad on selleks aastaks läbi ja lähenemas on sügis–talveperiood. Selleks, et kehas ikka soojus edasi püsiks on Lingalaiul välja pakkuda väga vastupidavad ja kvaliteetsed kümblustünnid. Eriti kasulik on tünnisaun just vanemaealistele, kellel võib olla rohkem probleeme näiteks liigesevaluga, kuna kümblustünnil on palju tervistavaid omadusi!

Tünnisaunas ligunemine lõõgastab lihaseid, edendab vereringet ja pakub kehale soojustunnet just külmal ajal. See on hea alternatiiv tavapärasele saunale! Lisaks masseerib mulli- ja massaažisüsteem mõnusalt lihaseid.

Eelkõige tuuakse esile kümblustünnis käimise positiivset mõju närvisüsteemile ja vereringele. Soojas vannis tõuseb hingamis- ja pulsisagedus, langevad vererõhk ja lihastoonus. Temperatuuride erinevused ergastavad vegetatiivset närvisüsteemi ning  tugevdavad veresoonkonda ja organismi vastupanuvõimet. Samuti aitab see kehast väljutada jääkaineid ning puhastab nahka, muutes selle siledamaks. Soe vesi rahustab ning virgutab keha ning mõjub mingil määral ka valu vaigistavana. Soojaveevannidest on abi ka une- ja ainevahetuse probleemide korral.

Lingelaiu tünnisaun on parim viis veeta oma pensionipõlve, kuna saad luua oma isikliku koduspa ja mõnusa oaasi. Igatahes on oma kodune oaas parem kui ühiselt kasutatav spaa, kuna kodus ei pea kartma ühtegi pandeemiat.

Lähenemas on ka vanavanemate päev. Miks mitte üllatada oma kallist eakat tervist parandava tünnisaunaga? Lingalaid pakub nii elektri kui ka puuküttega tünne ehk selle saab sobitada vastavalt vajadustele ja võimalustele.

Tünnisaun-pensionärid2Efektiivne külmetushaiguste ravim

Temperatuurimuutustega harjunud organism suudab paremini vastu panna ka külmetushaigustele, just see on põhjus, miks võiks kümblustünn terrassil või koduaias olla. Terrassivann ka üks võimalik lahendus, kuna seda saab paigutada otse terrassi sisse!

Saksamaal tehtud uuringu kohaselt tervenesid külmetuse sümptomeid põdevad inimesed, kes käisid saunas või kuumas vees, märkimisväärselt kiiremini. Kuumas kümblustunnis olles hakkab keha tootma valgeid vereliblesid, mis aitavad võidelda haiguste vastu ja hävitada viiruseid. Osta kümblustünn ja tervis tuleb! Tähelepanu tuleb pöörata sellele, et palavikuga ei tohiks siiski tünnisauna minna.

Soovituslik oleks haigusi põdedes tünnisauna äärele sättida eukalüpti aroomivedelik, sest lisaks heale lõhnale ravib eukalüpt hästi hingamisteede haigusi. Samuti on värskes õhus veedetud tünnisaunaelamus mõnusaks värskeõhuvanniks. Mis saab olla veel parem, kui veeta külmal ajal aega õues nii, et ise külma ei tunne, kuna saab mõnuleda kuumas vees?

Veeprotseduuridega tasub ettevaatlik olla juhul, kui on äge põletik, haavadid või palavik. Samuti tasuks ettevaatlik olla südameprobleemide ja raseduse korral.

Sisearhitekt Kadri Tamme: kümblustünn pikendab sügistalvel aias olemise mõnusat aega!

Kadri Tamme

„Kümblustünn sobib ideaalselt koju, kus armastatakse aias palju aega veeta. Võimalik on kujundada mõnest aianurgast kodune spaa ning seda pere ja sõpradega nautida,“ leiab sisearhitekt Kadri Tamme. Eriti hea valik on kümblustünn ka lastega peredele, sest põnnid jumaldavad vees mängimise võimalust.

Kadri hinnangul räägib Lingalaiu kümblustünni kasuks selle neutraalne ja praktiline disain, mis sobitub paljude erinevate kujundusstiilidega. „Kindlasti on tünni välimus üks selle tugevamaid külgi. Samuti on klaasplastist sisu kergesti hooldatav, puhastatav ja vastupidav,“ sõnab ta. Kui elektriküttega terrassivannid ja kümblustünnid sobivad hästi tihedama asustusega piirkondadesse (ridaelamud, lähestikku majad linnas) ning neile, kes soovivad pidevalt tünnivett soojas hoida (ja kasutada seda alati, kui tuju tuleb), siis puuküttega kümblustünnid on eelistatud just maakodudesse.

Tuues oma aeda kümblustünni, saab sinna ümber kujundada väikese armsa oaasi. Niisiis annab Kadri nõu, milliseid sisekujunduselemente veel valida: „Valgustus, isteala, lamamistoolid, haljastus ümber välispaa ala. Miks mitte pergola või katusealusega kergehitis?“ Ta nendib, et tünni sisenemisel võiks mõelda ka alale, kus jalad on puhtad, et mitte prahti vette kanda. „Samuti võiks teemas olla riiete vahetamise võimalus, välidušš enne või pärast tünni minekut. Kombineerida võib mitmete elementidega ning sõltub peamiselt elustiili ja harjumuste vajadustest – välibaar, lebola või sportimisvõimalus, mis iganes kellelegi sobiv on,“ kõneleb asjatundja.

Kümblustünni soetamisel peab kindlasti hoolikalt läbi mõtlema selle asukoha aias. „Vajalik on tasane ja stabiilne alus, millele kümblustünn asetada. Mõelda tasub küttekeha kaugusele hoonetest. Valdavad tuulesuunad, sest eelistatum on tuulevaiksem piirkond aias. Kui kodus on saun, siis võiks kümblustünn olla selle läheduses. Koduspaa tunne tekib paremini privaatsemas ja kaunilt kujundatud aianurgas,“ selgitab sisearhitekt.

Kodune spaaKui paljud inimesed arvavad, et kümblustünn sobib muretseda pigem kevadel kui sügisel, siis tegelikult on suve lõpp niisuguseks ostuks eriti hea aeg. Nimelt pikendab Lingalaiu kümblustünn õues veetmise aega, ühtlasi ka mõnusat suvetunnet. „Kuumavee kümblus annab pikaks ajaks soojatunde ja erilise elamuse, kui õhutemperatuur juba jahedam,“ lausub sisearhitekt. Eriti nauditav on kümblustünn just talvel, kui paukuva pakasega saab mõnuleda soojas vees.

Ka Kadri ise soetas hiljuti oma maakoju Lingalaiu kümblustünni. „Meie pere armastab nädalavahetustel pikaks venivaid õhtuseid saunatamisi ja jahutav kümblustünn sauna kõrvale õuealale tundus hädavajalik. Küll aga selgus sel suvel, et palavatel päevadel meeldis nii lastele kui täiskasvanutele vahel end kümblustünnis jahutamas käia,“ avaldab ta.

Modell Agne Vaher soovitab: jätka kalorite kulutamist trennijärgselt terrassivannis lõõgastudes

Agne Vaher„Mina avastasin Lingalaidi terrassivannid sotsiaalmeediast ning need jäid silma nii enda lihtsa ja ilusa disaini kui heade omaduste poolest. Kvaliteedi-hinna suhe tundus ka hea olevat,“ tunnistab tippmodell Agne Vaher. 

Nüüdseks on saanud terrassivann Agne elu tavapäraseks osaks – mõnikord naudib ta veemõnusid isegi kolm tundi korraga. „Vannis mõnulemine maandab koheselt ja tuntavalt stressitaset, seega peale pikki töiseid päevi tekitab terrassivann hea enesetunde ja kvaliteetsema une!“ kiidab Agne ning lisab: „Samuti on peale trenni lõõgastus lihastele väga hea ning plussiks seegi, et väikesel viisil kalorite kulutus jätkub.“

Lingalaidi terrassivanni soovitab ta aga kõigile, sest see paitab nii keha kui hinge. „Eriti suurt väärtust loob see lastega peres – toob palju rõõmu ja tegevust jätkub!“ lausub Agne.

Minimalistlik, kuid luksuslik terrassivann

Agne on üks paljudest, kelle südame on Lingalaidi terrassivann võitnud – nimelt leiab terrassivanni juba üha rohkematest koduaedadest ja terrassidelt.

Põhjuseid on mitmeid. Alustada võib terrassivanni unikaalselt välimusest, mis teeb sellest ideaalse aiakujunduse elemendi. Näiteks valitakse terrassivann tihti oma aia fookuspunktiks, sättides selle ümber varjupakkuvad puud ja põõsad ning rajatakse jalgrajad ja puhkeala. See sobib ideaalselt kujundama ka näiteks ridaelamu terrassi. Terrassivann uputatakse terrassi sisse, mistõttu jääb see kõige muuga samale tasapinnale ega ole liialt silmapaistev. Kui ühelt poolt on terrassivann väga minimalistlik, siis teisalt tõeliselt luksuslik.

Eriti põhjalikku hooldust Lingalaidi terrassivann ei vaja – kasutada tuleb filtrisüsteemi ja puhastustablette.

Agne Vaher1Stressileevendaja ja kaloripõletaja

Terrassivannis on peale kauni välimuse ka rohkelt sisu. Märkimisväärse plussina ei saa unustada mõnusat mullisüsteemi – looduslikku teraapiavormi, millel on hulganisti tervendavaid ja lõõgastavaid omadusi.

Soojendatud õhumullide ülespoole liikumine ja massaažisüsteem kindlustavad kogu keha masseerimise ning rikastavad vereringlussüsteemi hapnikuga. Soojas vannis tõuseb hingamis- ja pulsisagedus, langevad vererõhk ja lihastoonus. Lisaks ergutab temperatuuri kõikumine autonoomset närvisüsteemi, tugevdab veresoonkonda ja organismi vastupanuvõimet ning aitab kehast väljutada jääkaineid. Soojaveevannist on abi ka une- ja ainevahetushäirete korral ning see toimib tõhusa stressileevendajana.

Nagu Agne, kasutavad paljud inimesed terrassivanni kui kaloripõletajat. Lõõgastumine terrassivannis kulutab korralikult kaloreid (u 280 cal/h), olles seega nii tselluliidivastase, salendava ja kui ka rasva põletava toimega. Kas pole mitte suurepärane lihtsalt mõnuleda vees ning lasta oma kaloreid põletada?

Terrassivanni saab kasutada aastaringselt – nii sumedal suveõhtul kui ka lumisel talvehommikul! Suvel on see kuuma ilmaga mõnus jahutaja ja talvel eriti nauditav just külma ilmaga kuumas vees lesides. Lisaks on see eriline ning meeldejääv tähtpäevade tähistamise viis, mis pakub rõõmu lastele ja ka täiskasvanutele!

Erilised hetked: Synne ja Sandriin naudivad koos kümblustünni mõnusid

Sünne Valtri tütrega kümblustünnis

Pole midagi mõnusamat, kui istuda sumedal suveõhtul koos parimate sõpradega kümblustünnis , nautides seltskonda, mõnusat veemassaaži ning pokaali jääkülma proseccot. Kuid kas teadsite, kümblustünn ei hellita mitte ainult hinge, vaid ka ihu, sest lõõgastumine vees põletab ohtralt kaloreid, alandab vererõhku ja stressitaset?

Üks paljudest, kes on nautinud Lingalaiu kümblustünne, on lauljatar Synne Valtri, kelle meelest eksivad need, kes arvavad, et kümblustünn on kasulik vaid ihule. „Minu meelest on lõõgastumine tünnisaunas pigem hingerituaal,“ mõtiskles ta. „Pole midagi mõnusamat kui lõõgastuda heade sõpradega või lähedastega kümblustünnis, sest meie kõigi elu on olnud viimasel ajal väga stressirohke ja me kõik võiksime lasta ennast hellitada.“

Eriti naudib Synne ühiseid hetki oma tütre Sandriiniga, kellega veemõnusid nautides saab pikad jutud maha pidada. Rääkida on neil aga palju, sest Synne ja Sandriin, kes muide soovib saada tulevikus tele- või helirežissööriks, on ka parimad sõbrannad.

Kuid kümblustünn pole Synne sõnul pelgalt mõnus lõõgastumiskoht suveõhtutel, vaid päeva võib ka alustada lõõgastava veeprotseduuriga, nautides hommikukohvi hoopis kümblustünnis. „Kujutage ette, mis tunne on aias hommikul läbi kastemärja rohu kõndida tünnisauna juurde ja alustada päeva seal,“ rääkis ta.

Hingele hea, ihule veel parem

Synne sõnul on kümblustünn suurepärane vaimu turgutaja, ent kas teadsite, et Lingalaiu kümblustünnid mõjuvad suurepäraselt ka tervisele? Soojendatud õhumullide ülespoole liikumine kindlustab kogu keha masseerimise ning rikastab vereringesüsteemi hapnikuga, ning see pole mitte ainult lõõgastav, vaid ka organismile kasulik. Lõõgastumine tünnisaunas kulutab korralikult kaloreid (u 280 cal/h), olles seega nii tselluliidivastase, salendava ja kui ka rasva põletava toimega.

Samuti on taoline kodune spa  kasulik närvisüsteemile ja vereringele, sest soojas vannis tõuseb hingamis- ja pulsisagedus, kuid langevad vererõhk ja lihastoonus. Temperatuuri kõikumine ergutab autonoomset närvisüsteemi ning tugevdab veresoonkonda ja organismi vastupanuvõimet. Samuti aitab see kehast väljutada jääkaineid ning puhastada nahka, muutes selle siledamaks. Soojaveevannist on abi ka une- ja ainevahetushäirete korral ning kõik eelöeldu toimib tõhusa stressileevendajana.

Väike koduspaa on ka äge disainielement ning rääkides Lingalaiu tünnisaunadest tõi Synne esimese asjana välja, et talle imponeeris vanni  luksuslik ja kutsuv välimus, mistõttu tünnisaun on tema hinnangul iga aia või terrassi ehe.

Sünne Valtri tütrega kümblustünnis1

Terrassile või väiksemasse ridaelamuboksi aeda sobivad sealjuures justkui valatult eelkõige elektriküttega tünnisaunad, mis hoiavad kord juba ülessoojendatud vett kogu aeg täpselt õigel temperatuuril ja vanni seega kasutusvalmis. Elektriküttega vannid sobivadki eelkõige tihedama asustusega majadesse ning loomulikult ka siseruumidesse – näiteks talveaeda. Kuid lisaks kümblustünnile pakub Lingalaid ka terrassivanne, mis oma pilkupüüdva disaini ja luksususliku välimusega on iga maja ehteks.

Lingalaiu tünnisaun on midagi enamat kui pelgalt vann – see on koduspaa, äge disainielement ning koht, mis toob sõbrad kokku.

Aiakujundusele paneb ägeda punkti tünnisaun

Kevad on käes ning järjest soojenevad ilmad kutsuvad inimesi aeda nokitsema ja seal rohkem aega veetma. Iga kevad on aiapidajatele kui uus valge paberileht, mis annab võimalusi oma aia sisustamiseks, et luua sellest meeldejääv ja tore koht.

Kohati võib aia kujundamine tunduda raske, sest aia üldpilti omavahel kokku sobitada pole just kõige lihtsam töö. Kuidas antud olukorras luua kõige ilusam ja säravam aed, mis oleks samas eriline ja ka mõnus koht lõõgastumiseks ning patareide laadimiseks?

Terassivann

Aeda kujundades tuleb mõelda, et aed peab sobima majaga ning seda väärikalt täiendama – olgu sul maja sisekujundus nii uhke kui tahes, kuid esmamulje loob maja ja aia välimus.

Tihtipeale mõtleme aiast kui lihtsalt maja ümbritsevast alast, kuhu meil hallimatel päevadel asja polegi. Tegelikult ei koosne aed mitte ainult taimedest, puudest ja murust, mistõttu on oluline tuua aeda vajalikke ja samas rõõmu tekitavaid elemente.

Kümblustünn – ideaalne aiakujunduselement

Ühed põnevad aiakujunduse elemendid võiksid olla kümblustünnid, välibasseinid ning terrassile paigutatud tünnisaunad, mis oleks aiakujundamisel üheks fookuspunktiks.

Kui hakatakse aiakujundust planeerima, pannakse esmalt paika fookuspunktid ehk kohad, kuskohal aias hakkab elu keema. Aga mis oleks, kui üheks selliseks fookuspunktiks oleks tünnisaun?

Basseini või tünnisauna fookusesse toomine annaks juurde palju uusi võimalusi aia kujundamisel. Välibasseinist või tünnisaunast võib saada kodune oaas, mille ümber on varjupakkuvad puud ja põõsad, mille keskele saab rajada jalgrajad ja puhkeala. Samuti annab Lingalaidi vannide ja tünnide kasutamine võimaluse oma aeda ka talvel aktiivselt kasutada.

Kui muidu on Eestimaa talved külmad ja pimedad, siis Lingalaidi köetavad tünnisaunad toovad ka siis aeda elu. Piisab ühe elemendi lisamisest, et võtta oma aiast parim ka talvel. Olles harjunud traditsioonilise aiaga, võib tunduda, et suure tehisliku veekogu toomine ja mahutamine võib olla päris keerukas ja nõuab aia täielikku ümbertegemist. Tegelikult pole asi kaugeltki nii hull.

Terassivann1Lingalaid pakub täpselt sellist terviklahendust, mis vastab kliendi vajadustele ja soovidele. Kliendile jääb vabadus valida kõike alates kütteelemendist, vanni sisu värvist, viimistlusest kuni valgus- ja massaažilahendusteni ehk teisisõnu on tegemist rätsepalahendusega, mis valmib koostöös kliendiga. Lingalaidi toodete konstruktsioon lubab vajadusel kümblustünne, basseine või tünnisaunu ka transportida, et hiljem soovi korral aeda ümber kujundada või uude koju kolides oma spaa kaasa võtta.

Lingalaid kümblustünnid ja terrassivannid annavad meile võimaluse erineda ning olla julge – kasutada ära kõiki aia võimalusi. Aed saab tähelepanu nii sumedatel suveõhtutel kui ka lumistel talvepäevadel, mil toob kokku pere- või sõpruskonnad, et nautida kodust lõõgastust ning tervendavaid protseduure, tähistada tähtpäevi ja tunda üksteisest rõõmu. See annab võimaluse näha, et just kodu ja aed ongi parimad paigad, kus ennast hästi tunda.

 

 

Kümblustünn – tõeline seltskonnahing

Mõelge sumedale augustiõhtule, õueküünaldele, sellele et on juba piisavalt hiline suvi ja hämarus on üha varasem külaline – just sellisele õhkkonnale annab viimase lihvi kümblustünn kuuma ja lõõgastava veega. Kõige paremad ja lähedasemad sõbrannad on just sel õhtul kokku saanud ja naudivad koduspaad, kus omal kohal on eestimaine turbamask ning vanaemade saladused kaunite juuste ja naha jaoks.  Hea toit, lõputud meenutused ühiselt koos veedetud aegadest ning ritsikate sirin. Kas pole mitte imeline?

T8A0357 | 2023Kuid tünnisaun, mis heale lapsele omaselt laialt tuntud ka kui kümblustünni nime all, pole ainult naistele ja nende ilurituaalidele, ka teised pereliikmed saavad kümblustünnis just neile omaseid koosolemisi pidada. Kui ette tuleb võtta lapse sünnipäeva tähistamine, ei pea kindlasti unustama aias olevat kümblustünni. Tünnisaun annab palju võimalusi pidada meeldejääv sünnipäev. Hawaii-, piraadi- või suisa merineitsiteemaline pidu saab hoogu juurde võimalusega end päriselt vette kasta ning vahu ja mullidega lõputult lustida. Siin saab iga pere oma fantaasia mängu panna ning kapist välja otsida nii vannipardid kui ka erinevad kostüümid, lisaks kasutada veekindlaid led-tulesid, ning tõeline merereis võib pere pisemate jaoks alata.

Kindlasti ei taha oma kvaliteetajast ilma jääda ka mehed. Siin saab mõnusa ja tervisliku ajaveetmise keskmesse tuua imelise tünnisauna. Korralikuks meesteõhtuks tuleb aga tünnile hagu anda ning vaadata, et ikka terve seltskond korraga sisse mahuks. Samuti võib kümblustünn peo ajal võtta just jahutava rolli, sest vee temperatuuri saab iga kasutaja ise reguleerida. Peale kuuma-kuuma soome sauna tundub tünnisauna 40-42 kraadine vesi otsekui paradiisina ning nahk saab jälle niisutatud. Kümblustünni saab kasutada ka külma tiigina, mis karastab tublisid saunalisi või tervisesportlasi.

DSC 5665 | 2023Meie Lingalaius usume, et kümblustünn toob rõõmu kõigile aastaringselt ja see on suurim peo- ning seltskonnahing nii pereringis kui ka sõpradega koos olles. Kümblustünn toob kokku pered ja seltskonnad ning annab lõõgastavat-tervendavat tegevust kõigile: nii väikestele kui ka suurtele. Tünnisaun on hea sõber kvaliteetaja veetmisel ning lastele veeprotseduuride tähtsust õpetades. Pole lõbusamat ja meeldejäävamat viisi vannipartidega mängimiseks ning esimeste ujumisliigutuste tegemiseks kui seda tehakse koos endale kallite inimestega ning tundub nagu kasutada oleks kogu maailma aeg. Just sellist rahu, rõõmu, naudingut ning lähedust pakub kümblustünn oma kohaloluga.

Traditsiooniliselt Jaapanist pärit kuumaveevann on jõudnud üha sügavamale eestlaste südametesse ning on tõusnud tõeliseks saunasõprade lemmikuks.

  • 1
  • 2
0
0 item
Ostukorv
Empty Cart